2100 metre uzunluğunda yol açılıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, kent içi ulaşımın daha sağlıklı yapılabilmesi için planlanan projeleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyor.

2100 metre uzunluğunda yol açılıyor. Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi, kent içi ulaşımın daha sağlıklı yapılabilmesi için planlanan projeleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Malatya’nın batısında çevre yolu trafiğinin hafifletilmesinde önemli katkılar sağlayacak 2100 metre uzunluğunda yeni bir yol açılıyor.

Yeni Devlet Hastanesi arkasında bulunan Ergenekon Köprüsünden başlayarak 2.Ordu Lojmanlarına kadar devam eden yol 25 metre genişliğinde olacak. Şeker Fabrikası arkasında açılan yol, çevre yolu trafiğinin sözkonusu bölgede önemli ölçüde rahatlamasını sağlayacak.

 

Şeker Fabrikası arazisine yapılan yeni kapalı spor salonunun getireceği yoğunluğu da göz önünde bulunduran Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Hafriyat ve dolgu çalışmalarının devam ettiği yolu kış aylarına yetiştirmeye çalışan Büyükşehir Belediyesi, projenin uzun vadede birinci etabını tamamlamış olacak. Yolun uzun vadeli planlamasında hattın Malatya-Sivas karayoluna bağlanması hedefleniyor.

 

Yapılan yeni yol açma çalışmalarını değerlendiren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Marka şehir Malatya’nın sorunlarının çözümü için Büyükşehir Belediyesi olarak var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

 

Yeni açılan yolların Malatya trafiğini rahatlatacağını ifade eden Genel Sekreter Turan, “Sayın Ahmet Çakır'ın ortaya koyduğu vizyon doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya’nın her noktasında çalışıyoruz. Malatya’nın her metrekaresine gerekli hizmetleri götürüyoruz. Bu hizmeti ise konusunda uzman ekiplerimizle, ortak akılla, bölge sakinlerinin görüşlerini de alarak doğru projeler üreterek yapıyoruz. Kent merkezimizdeki ulaşımı rahatlatacak projelerimizden biri olan Şeker Fabrikası arkasında Ergenekon Köprüsünden başlayarak Hava lojmanları önüne kadar 2100 metre uzunluğunda 25 metre genişliğinde yeni bir hat açıyoruz. Bu hat Yeni Devlet Hastanesi ile Yeni Kapalı Spor Salonu’na ulaşımı kolaylaştıracak. Çevre yolu trafiğinin rahatlaması sağlayacak. Planlanan projeyi etap etap yapacağız. Amacımız birinci etabı kış aylarında bitirmek, bunun içinde var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 392
Bu Ay : 8451
Toplam : 8451

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom