En çok küçükbaş hayvanlar ilgi gördü

Canlı Hayvan Pazarı’nda alınan tedbirlerle Kurban Bayramı huzur içinde geçti. Pazarda en çok küçükbaş kurbanlıklar rağbet gördü

En çok küçükbaş hayvanlar ilgi gördü Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Veteriner Şube Müdürlüğüne bağlı Canlı Hayvan Pazarı, yoğun bir bayramı daha yaşadı.

Pazarda alınan tedbirler ve kurbanlıklarla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın direktifleriyle Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlarımızın rahat bir bayram geçirebilmeleri ve pazarda alışverişlerini rahat yapabilmeleri amacıyla birçok önlem aldık” dedi.

6500 adet Kurban Eti Poşeti

Pazara giriş çıkışlarda kullanılan yeni yol çalışmaları ve otopark düzenlemeleri ile yön levhalarının yapıldığını anlatan Kesriklioğlu, “Kurban Bayramında özel yaptırdığımız 6500 adet Kurban Eti Poşetini vatandaşlarımıza sunduk. Pazarımızda yaklaşık 4700 adet küçükbaş hayvan kurban kesimi gerçekleşti. 90 adet de büyükbaş kurban kesimi oldu. Ayrıca Malatya genelinde kesimden önce kaçan kurbanlıkları yakalamak için tim oluşturduk. Bu ekibimiz 9 adet vakaya gitmiştir. Kaçan kurbanlıklara müdahale eden ekibimiz, herhangi bir olumsuzluğa meydan vermeden hayvanları yakalamış ve vatandaşlarımıza teslim etmiştir” açıklamasında bulundu.


 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 23
Bu Ay : 23
Toplam : 23

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom