Yardımlar Gazze'ye gidecek

Deniz Feneri Derneği, İsrail ablukası altındaki Gazze’de yıllardır gözyaşı ve acı içinde kurban bayramına girmeye hazırlanan kardeşlerimize gıda gönderiyor.

Yardımlar Gazze'ye gidecek Dünya

AFAD Organizasyonunda Türkiye genelindeki STK’ların katılımıyla   hazırlanan insani yardım ECLİPS adlı gemiyle mersin limanı’ndan Gazze’ye Limanına hareket edecek. Türkiye ile İsrail'in belli konularda anlaşmasıyla birlikte hız kazanan, mazlum Filistin halkına yardıma bir yenisi eklendi.

Türkiye'den Gazze'ye gidecek gemi AFAD koordinasyonuyla iki günlük yolculuğun ardından Aşdod Limanı'na varacak. Dernek, zor duruma düşen Gazzeliler için hazırladığı gıda maddelerinden oluşan yardım kolileri hazırladı.

Yüzyılın İyilik Hareketi kendisine gelen talep sonrası derhal harekete geçerek 1 tır dolusu gıda malzemesini Gazzeli kardeşlerimiz için yola çıkarıyor.

Yardımların bayram öncesi Gazze'ye ulaştırılması hedefleniyor. İnsani yardım gemisinin içinde İsrail saldırılarında engelli durumuna düşen Filistinliler için 50 adet tekerlekli sandalye başta olmak üzere 25 ton gıda maddesi bulunuyor.

Ayrıca gönderilen yardımlarda Kurban Bayramı öncesi çocuklar da unutulmadı. AFAD öncülüğündeki STK’ların hazırladığı sağlık ve eğitim setlerinin yanında Gazzeli çocuklar için hazırlanan 10 bin oyuncak bayram öncesi Filistin’li çocukların yüzü güldürecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 460
Bu Ay : 7606
Toplam : 7606

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom