Suyumuz güvenle içilebilir

Vatandaşlarımızın kafasında soru işareti bırakmaya çalışan bazı kesimler tarafından ortaya atılan mesnetsiz iddialara karşı bir açıklama yapıldı.

Suyumuz güvenle içilebilir Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından son günlerde ülkemizin ve şehrimizin huzuru bozmaya, vatandaşlarımızın kafasında soru işareti bırakmaya çalışan bazı kesimler tarafından ortaya atılan mesnetsiz iddialara karşı bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, “Şehrimiz içme ve kullanma suyunun kontrolü amacıyla İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe göre; “Kontrol İzlemesi” ve “Denetim İzlemesi” için kurumumuz ve Malatya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce şehrimizin içme suyu depolarında ve şebeke çıkışlarında su numuneleri alınarak Mikrobiyolojik ve Kimyasal analizleri, Kurumumuz İçme Suyu Laboratuarı’nda ve Malatya Halk Sağlığı Laboratuarı’nda düzenli olarak yapılmaktadır. MASKİ Genel Müdürlüğü su numunelerinin alınması ve su analizlerinin yapılması konusunda; su kalitesi ile ilgili yetkili kurum olan İl Sağlık Müdürlüğünce denetlenmekte ve tüm analiz sonuçları Sağlık Bakanlığına iletilmek üzere İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilmektedir. Vatandaşlarımızın yalan ve yanlış yönlendirmelere itibar etmemeleri, içtiğimiz sudan asla kaygı duymamaları gerekmektedir. İçme suyumuz kaliteli ve içilebilir nitelikte olup; analizleri ciddi bir şekilde yapılmakta ve denetlenmektedir. İçme suyunda herhangi bir problem yoktur. Suyumuz güvenle içilebilir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 400
Bu Ay : 1655
Toplam : 1655

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom