Bu barajlar para basacak

Malatya’da inşa edilen KapıkayaSulaması’nda fiziki gerçekleşme yüzde 82’ye ulaştı. Tesisin hizmete alınmasıyla bölgede 40 bin dekar zirai arazi suya kavuşacak.

Bu barajlar para basacak Malatya Ekonomi

BÖLGEDE 40 BİN DEKAR ZİRAİ ARAZİ SUYA KAVUŞACAK…

Orman ve Su İşleri BakanlığıDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Malatya’da inşa edilen KapıkayaSulaması’nda fiziki gerçekleşme yüzde 82’ye ulaştı. Tesisin hizmete alınmasıyla bölgede 40 bin dekar zirai arazi suya kavuşacak.

            Yörede 12 Bin Dekar Münbit Toprak Sulamaya Açıldı

Malatya’ya 23 km uzaklıkta bulunan Kale Ovasını sulayacak olan Malatya Turgut Özal Barajı Kapıkaya Sulaması inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor. Toplam sulama suyu şebekesi uzunluğu136 bin 871 metre olan tesisin tünel uzunluğu ise 1.192 metre olarak inşa edildi. Tünel içerisinde çelik boru imalatlarına başlanmış olup, yörede 12 bin dekarmünbit toprak sulamaya açıldı.

Yürütülen çalışmalar neticesinde KapıkayaSulaması’nda fiziki gerçekleşme yüzde 82 seviyesine ulaştı.Basınçlı borulu sulama tipinde inşa edilen sulama tesisinde imalatların tamamlanmasıyla bölgedetoplam 40 bin dekar zirai arazisuya kavuşacak.

Proje ile Milli Ekonomiye 24 Milyon TL’lik Katkı

Malatya’da DSİ tarafından yapılan yatırımlara dikkat çeken Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Turgut Özal Barajı Kapıkaya Sulaması ile milli ekonomiye 24 milyon TL katkı sağlamayı ve 100 bin kişiye de istihdam kapısı açmayı hedefliyoruz. En kısa zamanda hizmete alacağımız proje ile hem münbit topraklarımız suya doyacak hem de milli ekonomiye büyük katkı sağlanacak. Tesisimiz şimdiden Malatyamıza hayırlı olsun. Malatya için bugüne kadar ne gerekiyorsa yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 2
Bu Ay : 185
Toplam : 185

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom