Sancaktar Mezarlığı'nda çalışmalar başladı

Sancaktar Mezarlığı kent estetiğine uygun bir görünüme kavuşturuluyor.

Sancaktar Mezarlığı'nda çalışmalar başladı Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı başlatmış olduğu yenileme çalışmaları ile Sancaktar Mezarlığını kent estetiğine uygun bir görünüme kavuşturuluyor.

Şehir genelinde birçok mezarlıkta çevre düzenleme ve ağaçlandırma çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi yıllardır herhangi bir çalışma yapılmayan Sancaktar Mezarlığında aydınlatma ve taş duvar yapım çalışmalarına başladı.

Bakım ve onarım çalışmalarının başladığı Sancaktar Mezarlığında, 1000 metre taş duvar yapımı, 1367 metrekare taş duvar üzerine harpuşta yapımı, 4374 metrekare taş duvar yüzeyine derz yapılması ve taş duvar üzerine korkuluk yapılması gibi yenileme çalışması yapılacak.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ayrıca Sancaktar Mezarlığı içerisinde yoğun olarak kullanılan bağlantı yollarının aydınlatılması içinde çalışmalara başladı.

Sancaktar Mezarlığı içerisinde Çevre yoluna paralel olan ve yoğun bir şekilde hem yaya hemde araçların kullandığı yaklaşık 2200 metre uzunluğunda olan bağlantı yollarının daha güvenli hale getirilmesi, olası kazaların önüne geçilebilmesi için 93 adet aydınlatma direğinin montesi gerçekleştirilecek.

Tüm hızıyla devam eden yenileme çalışmaları tamamlandığı zaman hem vatandaşlar rahat edecek hemde mezarlık alanı güzel bir görünüme kavuşmuş olacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 202
Bu Ay : 6907
Toplam : 6907

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom