Çobanuşağı'nın su sorunu çözüldü

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akçadağ İlçesi’ne bağlı Çobanuşağı Mahallesi’nin içmesuyu sorunu çözdü.

Çobanuşağı'nın su sorunu çözüldü Malatya İlçe

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Akçadağ İlçesi’ne bağlı Çobanuşağı Mahallesi’nin içmesuyu sorunu çözdü. Mahalleye 2 bin metrelik içmesuyu hattı, 2 adet 30 tonluk su deposu, 1 adet kaptaj ve 2 adet tevzi maslağı yapıldı. Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Çobanuşağı Mahalle Muhtarı İhsan Duman ile birlikte yapılan çalışmaları inceledi.

Muhtar Duman: Sorunlarımız En kısa Sürede Çözüldü

Akçadağ İlçesi Çobanuşağı Mahalle Muhtarı İhsan Duman, geçmişte bir dilekçenin cevabını yıllarca beklediklerini söyleyerek, Malatya’nın büyükşehir olmasının ardından en fazla yedi gün içerisinde dilekçelerine cevap geldiğini kaydetti. İçmesuyu sıkıntısının MASKİ’nin en kısa sürede çözdüğünü belirten Muhtar Duman, “Malatya büyükşehir olduktan sonra mahallemiz için çok ciddi çalışmalar yapıldı. Büyükşehirin çalışmalarından çok memnunuz. Daha önce dilekçelerimize bir cevabı senelerce bekliyorduk. Şuan ise en geç bir hafta içinde dilekçelerimize cevap veriliyor. Her türlü sıkıntımıza yardımcı oluyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır başta olmak üzere, MASKİ Genel Müdürümüz Dr. Özgür Özdemir’e ve ekiplerine mahallelim adına çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dr. Özgür Özdemir: Çalışmalarımız Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ise, Malatya genelinde çalışmaların devam ettiğini aktararak, “Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü olarak 2014 yılından bu yana hızlı bir şekilde Malatya’nın genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Akçadağ İlçesi’ne bağlı Çobanuşağı, Güzyurdu ve Çakıllıpınar’ın içmesuyu sıkıntısını gidermek için çalışmalarımız devam ediyor. Çobanuşağı Mahallesi’ndeki çalışmaları yerinde incelemek için buradayız. Burada mevcut bir şebekemiz vardı. Bakım-onarım gerektiren yerleri yeniledik. Daha sonradan 2 adet su deposu yaptık, 1 adet depoyu ise ıslah ettik. Bu depoların birbirine uzaklığı 2.000 metreydi, bu bağlantıyı da yaptık. Mahallemiz en kısa süre içinde kesintisiz bir şekilde suyunu kullanacak. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 143
Bu Ay : 5337
Toplam : 5337

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom