Her atık işe yarayacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya Entegre Çevre Projesi’ni de adım hayata geçiriyor.

Her atık işe yarayacak Malatya Ekonomi

Ülkemizde TEK olma özelliği taşıyor

Çöpgaz Elektrik Santrali’nden, Güneş Enerji Santrali’ne, Malatya Çevre Entegre Projesi’nden, Gürültü Haritası’na kadar çevreyle ilgili birçok projeyi uygulamaya alan Malatya Büyükşehir Belediyesi,  Malatya Entegre Çevre Projesi’ni de adım adım hayata geçiriyor.

Konuyla ilgili olarak Basın Yayın ve Halkla İlişkiler DairesiBaşkanlığı tarafından verilen bilgiye göre Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından,   OrduzuKaramildan mevkiindeki mevcutçöp sahasında bulunançöp ayrıştırma istasyonu binasının Malatya Entegre Çevre Projesi kapsamında modernize edildiği bildirildi.

Modernize çalışmalarının ise%40 oranında tamamlandığı, geri kalan kısmının da önümüzdeki aylarda tamamlanacağıbildirildi.

Malatya Entegre Çevre Projesi kapsamında modernize edilen ayrıştırma binasında, il genelinde toplanan katı atıklar ayrıştırıldıktan sonra;4 ayrı prosestengeçirilerek, 3 farklı teknoloji ile elektrik enerjisielde edileceği bildirildi.

Proje çerçevesinde;Akçadağ, Doğanşehir, Darende, Pütürge ve Doğanyol ilçelerinde aktarma istasyonlarının kurulacağı,   tesisin saate 40 ton atığı işletme kapasitesine sahip olacağı ve tüm evsel atıklardan plastik, cam, pet, kâğıt-karton, metal vb. malzemelerin ayrıştırılarak geri dönüşümünün sağlanacağı vurgulandı.

Geri kalan organik atıkların mevcut çöp sahasında yapılacak olan Biyometanizasyon tesisine; kalorifik değeri yüksek olan atıkların yine yeni yapılacak olanGazifikasyon tesisine ve yarı organik, inorganik atıkların ise Kapıkaya Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf sahasına taşınacağı kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 497
Bu Ay : 7643
Toplam : 7643

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom