Terör örgütlerinin hesabını bozan birlik ve beraberliğimizdir

Enver Kiraz, 15 Temmuzda beraber vermiş olduğumuz mücadeleyi Terörle mücadelede de Cumhuriyet Halk Partisi olarak vermeye hazırız.

Terör örgütlerinin hesabını bozan birlik ve beraberliğimizdir Malatya Siyaset

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz beraberinde Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a nezaket ziyaretinde bulunarak bir süre görüştüler.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Türkiye’de siyasi açıdan olumlu gelişmelerin olduğunu belirten CHP Malatya İl Başkanı Kiraz, “15 Temmuzda olduğu gibi bundan sonraki süreçte de birliğimizi beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Ülkemizin menfaatleri doğrultusunda her türlü iş birliğine açık olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Son dönemlerde artan terör olaylarını nereden ve kimden gelirse gelsin şiddetle kınadığımızı, terörün bir insanlık suçu olduğunu ifade ediyoruz.

15 Temmuzda beraber vermiş olduğumuz mücadeleyi Terörle mücadelede de Cumhuriyet Halk Partisi olarak vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Malatya’nın huzuru, kentimizin barış ve kardeşliği hepimiz açısından önemli. Bu huzurun tesisi için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Malatya ile ilgili düşüncelerimizi paylaşmak için bu ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Bizleri kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Çakır: Terörün dini, mezhebi ve ırkı yok

CHP Heyetinin ziyaretinden dolayı kendilerine teşekkür ettiklerini belirten Başkan Çakır, terör örgütlerinin ülkemize saldırılarının bir tesadüf olarak algılanmaması gerektiğini ifade ederek, “Bugüne kadar Ülkemizde terör başarılı olamadı. Terörün dini, mezhebi ve ırkı olmaz. Terör örgütlerini kuran, destekleyen ve kendi çıkarları doğrultusunda kullananlar var.

Ülkemizdeki terör örgütlerinin hesaplarını bozan milletin birliği ve beraberliğiydi. 15 Temmuz gecesi ülkemizi iç savaşa götürmenin hesapları yapılıyordu. Bunun devamı ise bugün PKK ve DAİŞ’in yapmış olduğu eylemlerdir. Van, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep’te yapılan eylemler 15 Temmuzun devamı olan terör faaliyetleridir. Bunu halk olarak çok iyi anlayıp analiz etmemiz gerekiyor. Ülkemizi geleceğe güçlü bir şekilde taşıyacaksak birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. 15 Temmuzda ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de muhalefeti ile iktidarı ile bir birliktelik, beraberlik sağlandı. Bu tarih halk olarak bütünleştiğimiz düşünce ve fikir ayrımcılığının bir kenara bırakılıp ülke ve bayrak için bir araya gelinen önemli bir milattır” dedi.

CHP ve MHP’nin 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ülkesinden ve devletinden yana olduğunu belirten Başkan Çakır, “15 Temmuzun uzantıları bitmedi. Bu süreçte bizlerin daha fazla birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım.  Terör olayları nerede yaşanırsa yaşansın bunu yapanları ve destekçilerini kınıyoruz.  Biz birliğimizi beraberliğimizi korursak bütün hesapların alt üst olacağı kanaatindeyim. Bunun için daha çok istişare, diyalog ve işbirliği içinde olmamız gerekiyor. Parti Başkanlarının bir araya gelmesi gerçekten ülkemizde özlenen bir tabloydu. 15 Temmuzdan sonraki bu birliktelikler tabanın memnuniyetini de artırdı. İnşallah bu birlik ve beraberlik devam eder. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum. İlimizde ortaya konulan bu güzel tablonun gerçekleştirilmesine katkı sunan CHP il Başkanımıza ve onun nezdinde teşkilatlarına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 121
Bu Ay : 7267
Toplam : 7267

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom