Arguvan'ın heyelan sorunu çözülecek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ‘Arguvan’a yaptığı inceleme gezisinde Arguvan Kaymakamı ve Belediye Başkanınını ziyaret etti.

Arguvan'ın heyelan sorunu çözülecek Malatya İlçe

İlk olarak Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’ı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Arguvan için yapılacak proje çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

Çakır: Arguvan’ı daha yaşanılabilir bir ilçe haline getirmek için çalışıyoruz

Malatya’nın bütün ilçelerinde olduğu gibi Arguvan’da da Büyükşehir Belediyesinin yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu belirten Başkan Çakır, “Arguvan’ı daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için çalışıyoruz. İlçemizde içmesuyu, kanalizasyon ve yol çalışmaları şuan devam ediyor. Bir başka çalışmamız da Arguvanımız için hayati önem taşıyan heyelan sorunu. Biz bu konularla ilgili olarak Jeolojik Etüt Araştırma komisyonu kurmuştuk. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile Türkiye’nin seçkin üniversitelerimizden hocalarımız bu ekibin içerisinde. Yakında kamuoyuna yapılacak planlama ile ilgili bilgileri paylaşacağız” dedi.

Kızıldaş: Heyelan sorunumuzla, Büyükşehir ilgilendi

Ziyaretten dolayı mutlu olduklarını ifade eden Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Büyükşehir Belediyesinin Arguvan’da ilklere imza attığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaların bütün Arguvanlılar  tarafından takdir edildiğini vurgulayan Kızıldaş, “Arguvanımızın en önemli sorunu olan heyelan sorununa ilk göreve geldiğimizde çeşitli kurumlardan yardım istemiştik. Fakat kapısını çaldığımız birçok kurum yardımcı olamayacaklarını söylemişlerdi. Konuyu Büyükşehir Belediyemizle oturup konuştuğumuzda hiç vakit kaybetmeden konusunda uzman hocalarımızdan bir araştırma ekibi kurdu. O günden bugüne ekip ilçemizde yoğun bir şekilde çalıştı. Sorunun kaynağını araştırıp, çözümü için çalıştılar. Hazırladıkları rapor kamuoyuna yakın bir zamanda açıklanacak. Büyükşehir Belediyemizin bu konuda göstermiş olduğu hassasiyet takdire şayan. Huzurlarınızda birkez daha Büyükşehir Belediye Başkanım Ahmet Çakır ve mesai arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyarette Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a Arguvan türkülerinin bulunduğu kitap ve cd hediye etti.

Arguvan Belediyesi ziyaretin ardından, Arguvan Kaymakamlığını ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Arguvan Kaymakamı Selçuk Yosunkaya ile ilçe hakkında bir süre sohbet etti.

Soyunkaya’ya görevinde başarılar dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, genç ve dinamik devlet adamlarına Türkiye’nin büyük ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Ziyaretin çok anlamlı olduğunu belirten Arguvan Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Malatya’nın çok güzel bir şehir olduğunu, bunda da Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın büyük emekleri olduğunu söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 25
Bugün : 128
Bu Ay : 128
Toplam : 128

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom