Ebru sanatıyla stres atıyorlar

Ebru Kursuna gelen vatandaşlar, kursun stres atmada rahatlatıcı etkisi olduğuna dikkat çektiler.

Ebru sanatıyla stres atıyorlar Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesindeki Sanat Kursları her meslek grubundan vatandaşın ilgisini çekiyor.

MABESEM Ebru Kursu Öğreticisi Naciye Aydemir, yaklaşık 6 yıldır Ebru Sanatını Malatyalılarla buluşturmaya çalıştıklarını anlatarak, “Türk-İslam Sanatlarımızdan biri olan Ebruyu hem kültür hem sosyal hem de felsefi açıdan işleyerek burada eser nitelikli çalışmalar çıkarmaya çalışıyoruz. Kursa gelen arkadaşlarla beraber hoşça vakitler geçiriyoruz. Onlardan da aldığımız dönüşler neticesinde tabi yolumuzu çizip o şekilde yürüyoruz. Ebru Sanatı hem su hem topraktan olması anlamda rahatlatıcı sanatlarımızdan biri” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından sanat ve vatandaşa hizmet için bütün imkanların seferber edildiğini kaydeden Aydemir, “Çalışmalarımızda malzemeden tutun da mekana kadar belediyemiz bize büyük imkan sağlıyor. Kursiyerlerimiz, bu imkanlardan yararlanarak hem bir sanat öğreniyorlar, kendilerine hasbi bir nitelik katıyorlar hem de hobi olarak keyif alıyorlar. Özellikle Resim Öğretmenleri yoğun olarak kursumuza katılıyor. Hem mesleki gelişimlerine katkı oluyor hem de hobi olarak geliyorlar. Bu imkanları sağladığı için Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yüksek Lisans öğrencisi de var

Kursiyerlerden olan ev hanımı Lütfiye Duman da verilen hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ederiz” dedi.

Uzun süredir kursa devam eden emekli memur Haluk Şahinoğlu ise “3 yıldır burada hocamızdan ders alıyoruz. Su ve toprakla uğraştığımız için stres atmada çok büyük faydası var. Geleneksel bir sanat olduğu için zevkle geliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir üniversitede yüksek lisans öğrencisi olan Turgut Türkoğlu da sanat kurslarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkoğlu, “Öncelikle Kağıt Oyma Sanatıyla başladım. Onun ardından Ebruyla arkasını destekleyebileceğimi düşündüm. Ardından buraya katılarak hocamızla tanıştım ve memnuniyet içerisinde bu sanata başladım. Elimizden geldiği kadarıyla hem İslamı yaşayarak hem bu sanatı icra etmeye çalışarak zamanımızı değerlendiriyoruz ve kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Ebrunun ruhsal bir faydası da olduğu için insanı rahatlatıcı etkisi var” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 80
Bu Ay : 7226
Toplam : 7226

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom