Onlar samimi değil

En ufak bir direnişi günlerce manşet yapanlar, halkın kurşunlara karşı göğsünü germesini görmezden geliyorlar.

Onlar samimi değil Türkiye-Dünya

Bakan Tüfenkci, İş Dünyası Konfederasyonu heyetini kabul etti
 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İş Dünyası Konfederasyonu Genel Başkanı Osman Ünsal ve beraberindeki 10 kişilik heyeti kabul etti.

Bakanlık toplantı salonunda gerçekleşen kabulde Bakan Tüfenkci, heyetin sorun ve önerilerini dinledi.

15 Temmuz gecesinde Türk milletinin dünya demokrasi tarihinde az bulunur bir direniş gösterdiğini belirten Bakan Tüfenkci, Batılı devletlerin bu direnişe yeterli ilgiyi göstermediğini söyledi. Bakan Tüfenkci, “En ufak bir direnişi günlerce manşet yapanlar, halkın kurşunlara karşı göğsünü germesini görmezden geliyorlar. Türkiye’de demokrasi, hukuk yok diyenler; hukuka, demokrasiye, anayasaya sahip çıkan bir halkı takdir etmiyor, bu samimi bir tavır değildir” dedi.

Bakan Tüfenkci, FETÖ’nün birçok Avrupalı devlet tarafından tanınmadığına ve bu yüzden de iyi anlatılması gerektiğine dikkati çekerek, “Yurtdışında yeniden örgütlenmek lazım. Yurtdışı ticari ateşeliklerimizi yeniden gözden geçirmemiz lazım. Yurtdışında ticari ortaklıkları olan vatandaşların ortaklarına öncelikle bu yapıyı anlatması gerekir. Benim bu konudaki önerim bu için tek elden yürütülmesi” şeklinde konuştu.

Darbe girişiminden sonra milletin ekonomisine sahip çıktığının altını çizen Bakan Tüfenkci, “Şimdi bizim hükümet olarak daha çok çalışmamız, milletle gönül bağımızı daha fazla sağlamlaştırmamız, bürokrasiyi azaltıp dünya ile rekabet edebilmeleri için insanlarımızı desteklememiz, yeni pazarlar bulup yeni imkanlar yaratmamız gerekiyor. Dünya refah pastasından daha fazla pay alabilmek için gayret göstermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Bakan Tüfenkci, bu yapıya destek veren şirketleri ayıklamak için 17-25 Aralık tarihinin milat olarak kabul edileceğine işaret etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 672
Bu Ay : 3645
Toplam : 3645

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom