Malatya'da duraklar akıllandı

Duraklarda bekleyen yolcuların gidecekleri güzergâh aracının hangi saatte hareket edeceğini öğrenebilmeleri için dijital panolar yerleştirildi.

Malatya'da duraklar akıllandı Malatya Haber


Malatya’da toplu taşım hizmeti yürüten MOTAŞ, daha rahat, daha konforlu ve daha ulaşılabilir olmak için her alanda kolaylıklar yapmayı sürdürüyor.

 
Duraklarda bekleyen yolcuların gidecekleri güzergâh aracının hangi saatte hareket edeceğini öğrenebilmeleri için dijital panolar yerleştirildi. Ana duraklara konulan panolarda o duraktan hareket edecek araçların;güzergâh bilgisi ve hangi saatte yola çıkacağı ekrana yansıtılmaktadır.Duraktan hareket edecek tüm hatların isimleri ve güzergâh numaraları ekranlarda verilmektedir.   Ayrıca hareket saati gelen araçların anonsları hareketine yakın ve hareket saatinde sesli olarak yapılmaktadır. 
 
Uygulamadan önce durağa giriş yapan yolcular, gidecekleri güzergâhın aracının kalkışına ne kadar süre kaldığını şoförlerden veya hareket memurlarından sorarak öğreniyorlardı. Özellikle Şehrimize gelen misafirler bu konuda daha çok sıkıntı yaşıyorlardı. Bu tür sıkıntıların yaşanmaması için harekete geçen MOTAŞ yetkilileri her durağa yolcu bilgilendirme panoları yerleştirdi. Böylece duraklarda bekleyen yolcular;  bulunduğu duraktan hangi aracın kalkış yapacağını ve bineceği aracın hareket saatini söz konusu ekrandan takip edebilecektir.   
 
 
DURAKLARA İSİM VE NUMARALAR VERİLDİ
 
Durakların, ulaşım tamamlayıcı unsurları olduğu gerçeğinden hareket eden MOTAŞ, hizmet kalitesinin artırılması amacıyla hatlarınüzerinde bulunan her durağa numara vererekbulunduğu durağı isimlendirdi.Ayrıca duraklardan geçecek araçların hat kodları,duraklardabelirtildi. Böylece durakta bekleyen yolcular; bulunduğu duraktan hangihattın geçeceğini öğrenerek çevreden sorma ihtiyacı duymayacaktır. 
 

 
TRAMBÜS DURAKLARINA HARİTA VE DUYURU ALANI
 
 
Malatyalıların daha rahat yolculuk etmeleri için sürekli yenilikler yapan, gelişmelere göre hizmet veren MOTAŞ, hayatı daha yaşanabilir hale getirmek için kolaylıklar yapmayı sürdürüyor. Bu kapsamda bütün Trambüs duraklarına duyuru bölümüyle birlikte durağın bulunduğu bölgeyi ve belirgin yerleri gösterengeniş kapsamlı, özel çizimli bir harita yerleştirildi. 
 
Durakta inen yabancı biri de olsa nereye gideceğini haritaya bakarak bulabilecektir. Özellikle İnönü Üniversitesi öğrencileri, kayıt döneminde fakültelerini arama sıkıntısı yaşamayacaklardır. Bütün fakülteleri duraklara asılan haritalarda gören öğrenciler,kayıt yaptıracakları veya sınava girecekleri fakülteye kolaylıkla ulaşabilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 177
Bu Ay : 4203
Toplam : 4203

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom