Trafik ile ilgili önemli kararlar alındı

UKOME 7. Olağan toplantısını Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar başkanlığında gerçekleştirdi.

Trafik ile ilgili önemli kararlar alındı Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren UKOME 7. Olağan toplantısını Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar başkanlığında gerçekleştirdi.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, ilgili kurum yetkilileri, daire başkanları ve şube müdürleri katıldı.

Toplantı öncesi kısa bir konuşma yapan Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, “Ülkemizde 15 Temmuzda çok üzücü bir olay yaşandı. Bu üzücü olay Yüce Türk Milletini derinden yaraladı ve üzdü. Cenab-ı Allah böyle üzücü olayları bir daha yaşatmasın. Şehitlerimize Allahtan Rahmet geride kalanlara sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar’ın konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Toplantıda gündem maddeleri arasında yer alan Büyükşehir Belediyesi ile Yeşilyurt İlçe Belediyesi tarafından Yakınca, Bostanbaşı, Çilesiz bölgelerini kapsayan bisiklet yolları projesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığının UKOME kararı alındıktan sonra destek vereceğine ilişkin gündem maddesi oylanarak kabul edildi.

Daha önce İlçe ve Köy Terminali olarak kullanılan ve mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan alanın satışının ardından İlyas Mahallesi’nde yine mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan alana yeni bir terminal yapılmasına ilişkin gündem maddesi kabul edilirken;

İlgili Bakanlığın uygun görüşü doğrultusunda; Hava Alanı ile Malatya Merkez arasında toplu taşıma hizmeti vermek amacıyla 2 aracın görevlendirilmesi, taşıma ücretinin ise 5 TL olarak belirlenmesine, geçici otopark alanının oluşturulması, bilet satış gişesinin yerinin belirlenmesi işi Malatya Havaalanı Müdürlüğü tarafından yapılmasına ilişkin gündem maddesi de UKOME tarafından kabul edildi.

Kiltepe ve Çavuşoğlu Mahallesi sınırlarında yer alan, Sanayi içerisinden Hayvan Pazarı istikametine geçiş güzergâhında bulunan demiryolu hemzemin geçidi üzerine yapılan üst geçit çalışmaları dolayısıyla yolun araç trafiğine kapatıldığı ve mahallenin bağlantı yolunun kesildiği bu doğrultuda trafik akışının geçici olarak gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasından sonra ileri bir noktaya taşınması ileMişmiş Park Fuar Alanı girişinde bulunan kavşak yerinin ileri bir noktaya alınması kabul edildi.

Turgut Temelli Ceddesi ile Yeni Boztepe Caddesi arası, Yeni Boztepe Caddesi ile İyilik Sever Caddesi arasında parkmetre uygulamasına geçilmesine yönelik gündem maddesi de görüşülerek kabul edildi.

UKOME toplantısında alınan kararlar ita amirinin onayına sunulduktan sonra uygulamaya geçilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 474
Bu Ay : 6375
Toplam : 6375

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom