Ülkemizin kalkınmasını istemeyenler var

TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Ülkemizin kalkınmasını istemeyenler var Malatya Haber

Erkoç: Bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmez

15 Temmuz Darbe girişimi sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve belediye personellerinin göstermiş olduğu fedakârhane davranıştan dolayı şükranlarını ifade eden TSO Başkanı Erkoç yaptığı konuşmada, “Allah Ülkemizi uçurumun kenarından aldı. Bundan sonra bu tür hain terör örgütü yapılanmalarının ülkemizi bölmeye, parçalamaya gücü yetmeyeceğini milletimiz iradesiyle cesaretiyle ortaya koydu. Allah bütün oyunları bozdu. Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasının ardından akın akın meydanları dolduran halk tanklara, mermilere göğsünü siper etti. Bu millet bu birlikteliği, kardeşliği ve necipliği gösterdiği müddetçe hiçbir hain gücün bundan sonra bu milleti bölmeye ve vatansız bırakmaya gücü yetmeyecektir.

Darbe kalkışmasına yiğitçe karşı duran herkese minnettarız. Vatanımızı hainlere teslim etmediler, vatanı böldürtmediler. Biz millet olarak onurumuzu şerefimizi muhafaza ettik. Ama izzetini şerefini onurunu ayakaltı eden şerefsizler çıktı. Allah onların cezasını verecektir. Bu hainlerin devlet tarafından da en ağır şekilde cezalandırılacağını bir vatandaş olarak arzu etmekteyim” şeklinde konuştu. 

Çakır: Türk halkı bir bütün olarak hareket etti

15 Temmuz darbe kalkışmasının bugüne kadar görülmemiş bir darbe girişimi olduğunu belirten Başkan Çakır, “Ülkemizin belki savunma mekanizmasını, birliğini ve beraberliğini yok edecek bir darbe girişimiydi. Türk halkının bir bütün olarak hareket etmesi darbenin karşısında durması, Çanakkale ruhu ile hareket etmesi insanların kenetlenmesi bu darbe girişimini başarısızlığa uğratmıştır.

Cumhuriyet tarihinde ilk defa böyle bir direniş ortaya koyuldu. Bunun en önemli sebebi Cumhurbaşkanımızın ve Hükümetimizin dik duruşudur. Halkımız artık bilinçli, Türkiye’de yaşananları, dış siyaseti, bölge siyasetini ve İslam coğrafyasında neler olup bittiğini çok iyi analiz edebiliyor. Ülkemizdeki kalkışmanın sıradan bir oyun olmadığını, perde gerisinde farklı yapıların, üst akılların olduğunu Türk halkı bunu görüyor. Halk büyük bir direnç gösterdi, ülkemiz adına bu sevindirici” dedi.

Çakır: Önemli olan bizim kenetlenmemiz

Başkan Çakır, “Ülkemizin kalkınmasını, güçlenmesini, dünya ekonomisinde ve siyasetinde söz sahibi olmasını istemeyenler var. Önemli olan bizim kenetlenmemiz. Bundan sonraki oyunları da bu birlik ve kardeşlik bozacaktır. En büyük teşekkürü tankların önünde duran, mermilere göğüs geren halkımız hak ediyor.

İnşallah bundan sonra askeriyle, siviliyle, güvenlik güçleri ile kenetlenerek ülkemizin geleceğe daha güvenli ilerlemesine katkı sunacağız. Her türlü fitneye karşı, ayrıştırmaya karşı dik ve uyanık olmalıyız. Malatya’mızda hiçbir görüş ayrılığı olmadan darbeye karşı dik bir duruş sergilendi. Rabbim bizlere bir daha bu günleri yaşatmasın” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 504
Bu Ay : 7650
Toplam : 7650

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom