Yolumuz, zor bir yol

Kale Tepebaşı-Çanakcı grup yolunun önceki halinin çok kötü bir olduğunu belirten Muhtarı Osman Karakuş en büyük sorunlarını biri ortadan kaltığını söyledi.

Yolumuz, zor bir yol Malatya İlçe

KALE’DE 12 KM’LİK GRUP YOLU ASFALTLANDI

Mahalle Sakinleri; “Yolumuz çok güzel oldu. Son yıllarda yapılan hizmetlerden kim derse ki memnun değiliz, yalan söylemiş olur. Kale’mize Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan hizmetlerden son derece memnunuz.”

İlçelerde yatırım ve hizmetlerine devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kale ilçesinde 2 mahallenin ulaşımını sağlayan grup yolunu asfaltladı.

Son 2 yılda ilçelerin birikmiş altyapı sorunlarını çözme noktasında büyük gayret sarf eden Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Kale’de Bent, Kumluyazı, Tepebaşı ve Çanakcı mahallerinin ulaşım sorununu çözdü.

12 kilometre uzunluğunda olan Tepebaşı – Çanakcı grup yolunda, bölge bölge yol genişletme çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, yolu son olarak sathi kaplama asfalt ile kapladı.

Yapılan yol çalışmasını değerlendiren mahalle sakinleri, yollarının arazi yapısı nedeniyle zor bir yol olduğunu, kış aylarında yukarıya ulaşmanın bazen imkânsızlaştığını dile getirerek; “Mahallemizin ulaşımını sağlayan yolun önceki hali çok kütüydü. Tozdan, dumandan geçilmez bir haldeydi. Şimdi ne toz kaldı ne toprak. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve bütün çalışanlara teşekkür ediyoruz. Yolumuz çok güzel oldu. Son yıllarda yapılan hizmetlerden kim derse ki memnun değiliz, yalan söylemiş olur. Kale’mize Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan hizmetlerden son derece memnunuz. Emeği geçenlere tekrar şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Büyükşehir, en büyük sorunumuzu ortadan kaldırdı

Tepebaşı-Çanakcı grup yolunun önceki halinin çok kötü bir durumda olduğunu belirten Tepebaşı Mahalle Muhtarı Osman Karakuş ise, Büyükşehir Belediyesinin mahallelerinin en büyük sorunlarını bir bir ortadan kaldırdığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür eden Muhtar Karakuş, “Yolumuzda ilk olarak genişletme çalışmaları yaptık. Bu dönemde sıkıntılı süreçler yaşamamıza rağmen Büyükşehir Belediye Başkanımız hizmeti hiç aksatmadı. Şimdi yolumuz asfaltlandı. Son yaşadığımız olaylar şunu gösteriyor ki bazıları yapılan hizmetlerden ve yatırımlardan rahatsız. Türkiye’nin iyi yerlere gelmesini istemeyenler ülkemizi karıştırmaya çalışıyor. Büyükşehir Belediyemiz dur durak bilmeden hizmet üreterek en iyi cevabı veriyor. Halkımızın da devletimizin yanında durup bu hizmetlere sahip çıkması ayrıca bir gurur meselesidir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 647
Bu Ay : 3131
Toplam : 3131

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom