O toplantı ticaretimize yarayacak

Malatya MÜSİAD, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret ederek, MÜSİAD Başkanlarının eylülde yapılacak Malatya toplantısını istişare ettiler.

O toplantı ticaretimize yarayacak Malatya Ekonomi

MÜSİAD Malaya Şube Başkanı Mehmet Balin ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın 15 Temmuz Darbe girişimi sırasında üstün gayret gösterdiğini belerten MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Balin yaptığı konuşmada, “Milletin iradesine gem vurmak isteyen yurt dışındaki Türkiye düşmanları ve Türkiye’deki maşalarının ve uzantılarının gerçekleştirmek istedikleri darbe planında sayın Başkanımızın göstermiş olduğu üstün gayretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Sayın Başkanımız, Emniyet Müdürümüz ve Valimizin göstermiş olduğu üstün gayretlerinden dolayı Malatya’da çok ciddi olaylar yaşanmamıştır. Bu süreçte halka yardımcı olmak, meydanlarda halkı yönlendirmek herhangi bir vukuat olmadan bu süreci doğru yönettikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. Bizde MÜSİAD olarak 81 ilde saat 22.00’den sonra ‘Gündüz üretmeye gece direnmeye devam’ sloganı ile meydanlarda olmaya çalışıyoruz” dedi.

Malatya’da MÜSİAD Genel İdare Kurul toplantısının yapılacağını belirten Balin,  “Malatya’da Türkiye’deki bütün MÜSİAD Başkanları ve üyelerinin katılacağı bir toplantıyı 2-3 Eylül tarihinde gerçekleştireceğiz. Malatya’mıza gelen misafirlerimize Malatya’mızı nasıl tanıtabiliriz, neler yapabiliriz bu konuda istişare yapmak için sayınBaşkanımızı ziyaret ediyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin çok sıkıntılı bir süreci atlattığını belirten Başkan Çakır, “Halkın iradesine sahip çıkması, vatanına ihanete kalkışanların karşısında dik duruşu, Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın karşılarında onurlu duruşları halkımıza da büyük bir cesaret verdi. Halkımızda artık bu tür kalkışmalara karşı meydanı boş bırakmayacağını gösterdi. Malatya’mız gerçekten konum itibariyle çok önemli bir noktadaydı. Askeri Havaalanı ve 2. Ordunun burada olması darbeciler için buranın önemini artırıyordu. Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da halkın erken sokağa çıkması ve karşılarında durması bütün oyunlarını bozdu. Bu darbe ülkemizi işgale götürecek bir sürecin başlangıcıydı. Ama millet olarak önünü kesmiş olduk” dedi.

Başkan Çakır, “MÜSİAD her zaman birlikten, beraberlikten yana olmuştur. MÜSİAD’ın Malatya’da gerçekleştireceği toplantı çok önemli. Çok sayıda iş adamının şehrimize gelecek olması, konaklaması Malatya’mız ticareti adına da önemli. Malatya’da gerçekleştirilecek olan toplantınız inşallah verimli geçer” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 189
Bu Ay : 4215
Toplam : 4215

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom