Asfalt çalışmaları hız kazandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Bostanbaşı bölgesinde geçen yıl açtığı Çiftlik Caddesi ve Bosna Caddesi ve Fatih Caddesi’nde asfaltlama çalışmaları yaptı.

Asfalt çalışmaları hız kazandı Malatya Haber

Malatya Kent Merkezi’nin sağlıklı ve planlı büyümesini sağlamak için yeni yollar açmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, Malatya’nın batısında araç yoğunluğunu azaltacak 2.5 kilometre uzunluğunda 35 metre genişliğinde açtığı Çiftlik Caddesi’ni sıcak asfalt ile kapladı.

Bostanbaşı Caddesi’ni Yeşilyurt yoluna bağlayan Çiftlik Caddesi’nde Büyükşehir Belediyesi planlamalar çerçevesinde kaldırım, bisiklet yolu, yürüyüş yolları, cep otoparklar, aydınlatma ve yeşillendirme çalışmalarını ise önümüzdeki dönem içerisinde yapacak.

Ulaşım planlaması çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi, Çiftlik Caddesi’ni doğuda Fahri Kayahan Bulvarı’na, batıda ise Yakınca Mahallesi’ne bağlayacak. Bölgede devam eden imar çalışmalarının sonucunu bekleyen Büyükşehir Belediyesi, Çiftlik Caddesi’ne bağlanan Bosna Caddesi ve Fatih Caddesi’nde de asfaltlama çalışmaları yaptı.

4.5 kilometre’lik asfalt çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda Bostanbaşı Caddesi’nde değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmaları da yapıyor. Bostanbaşı bölgesinde yükselen konutların getireceği nüfus yoğunluğu itibariyle ihtiyaçların karşılanması noktasında bu gelişime paralel olarak her türlü hizmeti üreten Büyükşehir Belediyesi, bölgede farklı birçok noktada yeni yol açma çalışmaları yapacak. Etap etap planlanan yol çalışmaları Çevre yolu ulaşımını da rahatlatacak.

Yapılan asfalt çalışmalarını değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, kısa, orta ve uzun vade de planlanan yeni yolların Malatya’ya nefes aldıracağını söyledi.

Bostanbaşı bölgesinin hızla geliştiğine dikkat çeken Başkan Çakır, “Bostanbaşı Caddesi’ni nezih ve güzel bir görünüme kavuşturuyoruz. Burada oluşacak yoğunluğu hesap ederek 30 metre genişliğinde açtığımız Çiftlik Caddesi bölgenin trafiğini rahatlatacağı gibi çevre yolunun trafiğini de rahatlatacak. Caddemize bağlanan Bosna ve Fatih Caddelerini de sıcak asfalt ile kapladık. Bölgede gelecek dönemlerde yeni yol açma çalışmalarımız devam edecek. Bölge halkının yaptığımız çalışmalarda bize destek olması bizleri ayrıca mutlu ediyor” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 441
Bu Ay : 7587
Toplam : 7587

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom