Bakan Tüfenkçi' basının önemini vurguladı

Gelişmiş demokrasilerde, bağımsız medya kuruluşlarının varlığı sahip oldukları siyasal, toplumsal, kamusal, ekonomik ve kültürel işlevleriyle vazgeçilmezdir.

Bakan Tüfenkçi' basının önemini vurguladı Malatya Güncel

Toplumun habere, bilgiye ve fikre ulaşmasını, haberin derlenmesini ve yayılmasını sağlayan basın-yayın organları,  kamuoyu oluşturmak ve kamu vicdanının sesi olmak gibi hayati bir göreve sahiptir.

Halkın gören gözü, duyan kulağı ve konuşan dili konumunda olan basın, halkın duyuramadığı sesleri daha da güçlendirerek hedef kitlelere ulaştırmak görevini üstlenmiştir. Bu yönüyle toplum adına denetleme işlevini de yerine getiren basın-yayın kuruluşları, demokrasinin dayandığı temel güçlerden biridir.

Basın-yayın organlarının varlığı toplumun her alanı için gereklidir. Nitekim bunu 15 Temmuz gecesinde de açık bir şekilde gördük.

Darbe kalkışmasının yaşandığı saatlerde, hangi ideolojide hangi görüşte olursa olsun Türk basını demokrasisine sahip çıkmak adına her türlü tehdide karşı tek yürek olmuş, darbecilere karşı yayınlarını sürdürmüştür.

En kritik zamanda Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakanımızın ve silahlı kuvvetlerimizin darbe karşıtı komutanlarının sesi olan basınımız, yayınlarıyla darbecilerin gücünü zayıflatmış, halka demokrasi direnişinde cesaret vermiş ve tüm dünyaya örnek olacak bir yayıncılığa imza atmıştır.

Bu vesileyle, yerel ve ulusal tüm basın-yayın organlarımıza ve basın mensuplarımıza demokrasiye verdikleri destekten, özverili ve cesur yayınlarından dolayı teşekkür ediyor, tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyorum.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 181
Bu Ay : 18366
Toplam : 26324

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom