Hainlere Malatya'da engel oldunuz

Başkan Çakır Büyükşehir çalışanlarına teşekkür etti. Türkiye'nin en kritik şehri Malatya'da belediye çalışanları yolları kapatarak darbecilere engel oldular.

Hainlere Malatya'da engel oldunuz Türkiye-Dünya

Başkan Çakır Büyükşehir çalışanlarına teşekkür etti

 Sürecin en başından en sonuna kadar dik bir duruş sergilediklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Türk milleti için söz konusu vatanı ve bayrağı olunca her türlü sorumluluğu üstleniyor. 15 Temmuz Cuma günü Büyükşehir Belediyesi çalışanları bunun en iyi örneğini sergiledi.”

Türk tarihine kara bir leke olarak yazılan 15 Temmuz darbe kalkışmasına karşı Malatya da onurlu ve dik bir duruş sergileyen, darbeye karşı üstlendiği görevi harfi harfine yerine getiren Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin bu gayreti tüm Türkiye’de takdir topladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, bazı genel sekreter yardımcıları ve daire başkanları ile birlikte 15 Temmuz Cuma günü gece yarısından sonra darbe girişiminin Malatya’da püskürtülmesinde önemli rol alan Zabıta Dairesi Başkanlığı, İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, MOTAŞ ve MASKİ Genel Müdürlüklerini ziyaret ederek, personellerle bir araya geldi.

Kurbanların kesilip duaların edildiği ziyaretler sırasında Başkan Çakır, vatan deyince nerede olursa olsun göreve gelip canını hiçe sayan böyle bir toplulukla Millete hizmet etmenin gururunu yaşadığını söyledi.

Sürecin en başından en sonuna kadar dik bir duruş sergilediklerini ifade eden Başkan Çakır, “Türk milleti için söz konusu vatanı ve bayrağı olunca her türlü sorumluluğu üstleniyor. Halkımızın bir ve beraber olarak hareket etmesi, kenetlenmesi bizleri cesaretlendirdi. 15 Temmuz Cuma günü Büyükşehir Belediyesi çalışanları bunun en iyi örneğini sergiledi. Vatan hainlerinin her türlü girişimini önlemek için iş makineleriyle, otobüslerle, her türlü araçlarla hainlere engel oldunuz. Hendekler kazıp hareket etmelerini engellediniz. Ordumuzun içerisinde bulunan satılmış hainlerin Malatya’da emellerine ulaşmamaları için bütün imkanlar seferber edilerek hareket etmeleri engellendi.  3 gündür evinize gitmeden araçlarınızın başında kalıp darbenin başarısız olmasını sağladınız. Bir avuç satılmış insanın karşısına geçip kimseyi dinlemeden vatanınız için nöbet tuttunuz. Malatya’ya duvar örüp Milleti korudunuz. Bu duruş tüm Türkiye’de milletimizin dilinde, bu gururu bizlere yaşattığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ama henüz tehlike geçmiş değil, devletimiz çürük elmaları bütün her yerde temizlemeye başladı. Biz bu birlik ve beraberliğimizi bozmadan ülkemize ve milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Sizlerle çalışmaktan gurur duyuyorum.  Allah bu milletimize bir daha 15 Temmuz geceleri yaşatmasın” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 183
Bu Ay : 183
Toplam : 183

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom