Bu okul Malatya'da açıldı

Malatya'da 102 öğrenci kapasiteli Selahattin Eyyubi Proje İmam Hatip Lisesi kayıtlarını 15 Temmuz’dan itibaren almaya başladı.

Bu okul  Malatya'da açıldı Malatya Eğitim

Malatya'da bir ilk oldu. Tam bir eğitim kompleksi şeklinde düşünülen ve 102 öğrenci kapasiteli Selahattin Eyyubi Proje İmam Hatip Lisesi’nin kayıtları devam ediyor.

Yetenekli öğrencilerin hedefi olması planlanan okula 450 ve üzeri TEOG puanıyla kayıt yaptıran öğrencilere  Malatya İmam Hatip Okulları Platformu tarafından burs verilecek. Bursun miktarı, öğrencinin puanıyla eşit oranda yükselebilecek.

Selahattin Eyyubi Proje İmam Hatip Lisesi kurucu Müdürü Mikail Çirkin, Ara sınıf geçişlerinin kabul edilmeyeceği okulda 15 Temmuz’da başlayacak olan kayıtların 25 Temmuz’da sona ereceğini bildirdi.

Öğretim süresi dört yıl olan ve karma eğitim verecek bu okulun Öğretmenleri  bakanlık tarafından atanacak. Özel olarak seçilmiş öğretmenlerin Fen Ve Sosyal Bilimlerin yanında Arapça ve İngilizce dil eğitimi de verecekleri Selahaddin Eyyubi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Lİsesi, TEOG Sınavı'nda yüksek puan alan şanslı öğrencileri beklemektedir.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 622
Bu Ay : 6706
Toplam : 6706

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom