Malatya'da ulaşım 2 TL oldu

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı, 13 Temmuz Çarşamba günü başladı, pazartesi devam edecek.

Malatya'da ulaşım 2 TL oldu Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda saat 14.00’de Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün başkanlığında yapılan Meclis Toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Gündem dışı verilen tekliflerden sonra, gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

İsimsiz sokağa Süleyman Ağa ismi verildi

Gündem maddeleri arasında yer alan; Dilek Mahallesi İstasyon Caddesi’ndeki isimsiz sokağa Süleyman Ağa ismi verilirken, Horata Mesire alanının müstecir tarafından kira süresinin uzatılması talebi, komisyon kararı doğrultusunda reddedildi. AYKOME üyesi kurumlar için Zemin Tahrip Bedelleri ile Toplu Taşıma Araçları Seyahat Kartları Uygulama Yönetmeliği’nde değişiklik yapılması ilgili komisyon raporları doğrultusunda kabul edildi.

MOTAŞ ve Minibüsçülerin ücret artırım talebi

MOTAŞ tarafından, şehiriçi yolcu taşıma ücretlerinin artırılması yönündeki talebi, ilgili komisyon kararı doğrultusunda daha önce 1.15 lira olan öğrenci 1.3, 1.8 lira olan sivil 2 lira olarak kabul edilirken, minibüsçülerin talebi de aynı rakam üzerinden kabul edildi.

Güneş Enerji Santrali MOTAŞ’a devredildi

Büyükşehir Belediyesi tarafından Trambüs Bakım Atölyesi’nin çatısına kurulan ve 345 KWH enerji üretilen Güneş Enerji Santrali’nin, üretilen elektriğin trambüs hattına verilmesi ve oluşabilecek sorunlara anında müdahale edilmesi için ücretsiz olarak MOTAŞ’a devri kararlaştırılırken, Yapraklı ve Kuyuönü depoları mevkiinde 2 adet hidroelektrik santralinin yapımı için MOTAŞ’a kredi kullanması yetkisi verilmesi de onaylandı. Malatya Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından oluşturulacak olan Gayrimenkul Satış Komisyonu’nda görev yapmak üzere meclis üyeleri Metin Mandal asil, Günnur Tabel ve Ramazan Özcan da yedek üye olarak belirlendi.

Hidroelektrik santralinin kullanımı için yetki

Özelleştirme İdaresi tarafından kullanım hakkı özel bir şirkete tahsis edilen Battalgazi İlçesi’ndeki hidroelektrik santralinin kullanım hakkının Büyükşehir Belediyesi’ne devri için Büyükşehir Belediye Başkanına, iş ve işlemler için de Büyükşehir Belediye Encümeni’ne yetki verildi. Toplantıda ayrıca, geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediyesi’nin üyeliğe kabul edildiği WEGO üyeliğinin yenilenmesi ile geçtiğimiz aylarda Bilim Sanayi Bakanlığı’na 15 yıllığına tahsis edilen Yaka mahallesindeki 37.803 m2’lik parsel ile ilgili sözkonusu tahsisin kaldırılması kararlaştırıldı.

Büyükşehir Belediye Meclisi gündemde bulunan bazı maddeleri ertelerken, bazı maddeleri de ilgili komisyonlara havale etti.

II. Birleşim 17 Temmuz’da

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Temmuz Ayı Toplantısı’nın II. Birleşimi’ni 17 Temmuz Pazartesi günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 801
Bu Ay : 2383
Toplam : 2383

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom