İHACDER Yönetiminden Vali Toprak’a Ziyaret

İnternet Habercileri Cemiyeti Derneği (İHACDER) Yönetim Kurulu Malatya Valisi Mustafa Toprak’a hayırlı olsun ve hoş geldiniz ziyaretinde bulundular.

İHACDER Yönetiminden Vali Toprak’a Ziyaret Malatya Haber

Son Valiler Kararnamesi ile İzmir’de görevli iken Malatya'ya atanan Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret eden İnternet Habercileri Cemiyeti Derneği (İHACDER) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Turgut ve yönetim kurulu üyeleri  hayırlı olsun ziyareti yaptılar.

Ziyarete, İHACDER Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Turgut ve İHACDER üyelerinden Ömer Konakçı ve Hatice Zehra Söyler birlikte katıldılar. 

Kemal Turgut "Sayın Valimize derneğimiz kuruluşu ve çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Turgut, blogger olarak başladığı web serüvenine daha sonra çeşitli forum yöneticiliği, internet radyo yayıncılığı ve nihayet son dokuz yıla yakın süredir de yerel medyaya yönelerek, ilimizde internet haberciliğinin her geçen gün büyüyen bir sektör olmasını göz önünde bulundurarak dernekleşme yolunda adım attıklarını ve bu kapsamda da İHACDER’i 2014 yılında Malatya merkezli olarak kurduklarını ifade etti.

Başkan Turgut, henüz şubeleşme yolunda çalışmalarımız sürüyor dedikten sonra ilimizde medya sektöründen çeşitli derneklerin olduğunu vurgulayarak, “amacımız ilkeli, seviyeli ve sadece objektif ve tarafsız haberciliğin önünü açmak vebu uğurda da gerekli çalışmaları yapmak üzere üyelerimize katkı sunmaktır” dedi.  Başkan Turgut, önümüzdeki dönemde medya sektörü ve kamu kurum ve kuruluşlarının basın birimi çalışanlarına yönelik eğitim faaliyetleri içerisinde de bulunacaklarını sözlerine ilave etti.

İHACDER Yönetim Kurulu Başkanı Turgut,  yerel internet medyasının hak ettiği değeri henüz alamadığından söz etti. Günümüzde iletişimin akıllı telefonlarımızla halihazırda internet üzerinden olduğuna ve haberlerin bu sayede okunduğuna dikkat çeken Turgut, yazılı basından önce haberleri sıcağı sıcağına servis ettiklerini belirterek habercilikte hız ve zaman faktörünün önemine dikkat çekti.

Başkan Turgut, kendisin aynı zamanda bir kamu çalışanı olduğunu belirterek “gönüllülük ilkesiyle yürüttüğü dernekçilik faaliyetini ve yerel haberciliği severek yaptığını” sözlerine ekledi. Aynı zamanda engelli bir vatandaş olarak yaşama tutunmama ve bu şekilde bazı şeyleri başarabilme ve engelleri aşabilme adına bilerek isteyerek bu sektöre girdim ve gazetecilik ve habercilikle ilgili olarak çok çeşitli araştırmalar yaparak kendimi eğitme ve geliştirme yolunda hızla ilerliyorum dedi. Başkan Turgut, sağlık sorunları yüzünden yarım bırakmak zorunda kaldığı eğitimine “kırkından sonra” başlayarak sosyoloji bölümü üçüncü sınıfta okuduğundan bahisle orta yaşlı ve engelli bireylere yaşayarak örnek olduğunu belirtti.

Sayın Valimiz Mustafa Toprak da İHACDER Yönetimini ve Başkan Turgut’u tanımaktan memnun olduğunu belirterek “bu uğurda gösterdiğiniz çabalarınız taktire şayandır” diyerek önemli bir vazife ve zor bir iş yapıyorsunuz, başarılar dilerim ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 16
Bugün : 217
Bu Ay : 217
Toplam : 217

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom