Amcanın niye böyle giydiğini sonra anladım

Ramazanlığın son günlerinde farklı iftar etkinliklerine, Beydağının yüksek rakımlı zirvelerinde katılmak geleneği yaygınlaşmaya başladı.

Amcanın niye böyle giydiğini sonra anladım Malatya Yaşam-Sağlık

Ramazanlığın son günlerinde iftar etkinlikleri, Beydağının yüksek rakımlı zirvelerinde katılmak geleneği yaygınlaşmaya başladı. Belki böylece yaylalarımızda nostaljik bir etkinlilığin heyecanını da yaşamış oluyoruz.


Bu yıl Ramazan orucunun son günleri Temmuz sıcaklarına denk gelmeye başladı. Beydağı'nın eteklerinde yaşayan Malatya insanı "bu sıcaklarda bir seferlikte olsa donacağım"diyerek Beypınarı, Bidağ, Petava gibi 1600 rakımlı mezralarda iftar yapıyor.


Ben (Abuzer Yalçın) her yıl bir kez de olsa kavurucu sıcaklarda iliklerime kadar üşüme hazzını yaşamak için, bu sefer Raramazan Keskin Hoca'nın davetine katılarak Bidağ'a gittim. Önce herşey çok normaldı ve yanımdaki deneyimli amcanın niye ceket üzerine parke giydiğini akşam olunca anladım. Başım, ve sırtımın üşümesini bırak ayaklarım dondu. Bu duyguların Malatya ovasında sıcakta bunalanların yaşamasını isterim.

Abuzer Yalçın /malatyam.com

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 894
Bu Ay : 18355
Toplam : 50699

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom