Vatandaş memnun

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin etkinlikleriyle aslına uygun bir şekilde yaşanıyor, birçok faaliyet yapılıyor.

Vatandaş memnun Malatya Kültür-Sanat

BÜYÜKŞEHİRLE RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı ile ilgili birçok etkinlik düzenliyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen Ramazan Ayı etkinlikleri, vatandaşlar tarafından hem yoğun ilgi görüyor, hem de büyük memnuniyet yaratıyor.

On binlerce kişi iftar sofrasında buluşuyor

 Ramazan ayı etkinliklerini Malatya geneline yayan Büyükşehir Belediyesi, kenar semtler ile bazı ilçelerde kurduğu çarşı iftar sofralarının yanı sıra iftar çadırıyla Ramazan ayı boyunca vatandaşlarla birlikte iftar yapıyor.

Kale, Akçadağ ve Yazıhan İlçeleri ile Taştepe, Seyran, Tandoğan, Koşu, Göztepe, Yavuz Selim, Şehit Fevzi, Çarmuzu, Beydağı, Kültür, Melekbaba, Battalgazi, Atatürk, Yamaç, Fırat, Hidayet, Hoca Ahmet Yesevi, Selçuklu, Beylerbaşı ve Kiltepe mahallelerinde her gün 1000 ile 1500 kişilik iftar sofraları kuran Büyükşehir Belediyesi, grup iftarları ve çadırda verilen iftarlarla toplamda onbinlerce kişiyle iftar sofrasında buluşuyor.

Eski Ramazanlar yad ediliyor

Ramazan ayı boyunca Sümer Camii önünde organize edilen Ramazan Geceleri sayesinde eski Ramazanlar yeniden yad ediliyor.

Her gün Teravih Namazından sonra başlayıp gece 12.00’ye kadar devam eden Ramazan Geceleri’nde; Kur’an-ı Kerim, dini sohbet, Hacivat-Karagöz, Meddah gibi etkinliklerin yanı sıra ayrıca her gün bir sanatçı yer alıyor. Ayrıca STK’lara tahsis edilen bazı gecelerde de özel program hazırlanıyor.

Ramazan için özel çarşı

Büyükşehir Belediyesi tarafından Belediye otoparkında kurulan Ramazan Çarşısı da Ramazan’a ayrı bir renk katıyor. Çarşıdakitap stantları, değişik illere ait yöresel ürün stantları, STK stantları yer alırken, çocuk oyun parkı ve oturma alanlarının bulunduğu çarşıda ise her gün iftar zamanı yöresel sofralar kuruluyor.

Her gün binlerce kişiye şerbet ikramı

Postane binası önünde yıllardan beri ikram edilen şerbet ise eski bir Ramazan geleneğini günümüze kadar taşıyor. Teravih namazı sonrasında başlayan şerbet ikramıyla, her gün binlerce vatandaşa şerbet dağıtılıyor.

Kadir Gecesi için özel program

Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Kadir Gecesi için özel bir program hazırladı. 1 Temmuz Cuma günü idrak edilecek olan Kadir Gecesi’nde; dünya birincisi hafızların yanı sıra, birçok hafız ile Grup Dergâh program düzenleyecek. Özel gecede ayrıca hafızlar tarafından meydanda teravih namazı kıldırılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 442
Bu Ay : 7588
Toplam : 7588

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom