Bayram öncesi iyi geldi

Ak Parti grubunda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin son günlerde yaşadığı diplomatik gelişmeleri değerlendirdi. Vatandaşa bayram öncesi müjde verdi.

Bayram öncesi iyi geldi Türkiye-Dünya

Ak Parti grubunda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin son günlerde yaşadığı diplomatik gelişmeleri değerlendirdi. İsrail ile yapılan anlaşmanın ardından Rusya ile de normalleşme sürecine girildiğini söyleyen Yıldırım, "Türkiye ile Rusya arasında normalleşme süreci başladı" dedi. Bugün yaptığı grup konuşmasında Başbakan Yıldırım, Türkiye'de hemen hemen herkesi ilgilendiren birçok alanda müjdeleri de sıraladı.

Başbakan Binali Yıldırım Ak Parti Grup toplantısında konuşmasından satır başları şöyle oldu:

İSRAİL İLE YAPILAN ANLAŞMA

İsrail ile Mavi Marmara olayından beri kesilmiş olan diplomatik ilişkiler varılan mütabakat ile normalleşme sürecine girmiştir. Bu mutabakat kolay olmadı. 3 şartımız vardı, 2013 yılında İsrail resmen özür diledi. İlk şartımız buydu. Kalan iki şart da dün varılan mütabakatla sağlandı ve bugün imzalar atıldı. Mavi Marmara şehitleri için tazminat şartı yerine getirildi. 10 bin ton insani yardım Gazze'ye Cuma günü ulaşacak. Hastanemizi yapacağız. TOKİ evleri yıkılan kardeşlerimizin ev ihtiyacını karşılayacak. Organize Sanayi ihtiyacını, su sorununu da bu mutabakatla çözeceğiz. İsrail ve Türkiye arasında varılan bu mutabakatla Filistinli kardeşlerimizin sıkıntılarını çözeceğiz. Kanayan bir yara durmuştur. Türkiye Filistin halkının haklı davasının her zaman yanında olacaktır.

TÜRKİYE VE RUSYA ARASINDA NORMALLEŞME BAŞLADI

Türkiye ile Rusya arasında normalleşme süreci başladı. İşlerin bu noktaya gelmesinde birçok gayret var. Kazakistan, Azerbaycan gibi bölge ülkelerin liderlerine bu konuda teşekkür ediyorum.

"Türkiye ile Rusya arasında normalleşme süreci başladı"

İNGİLTERE'NİN AB KARARI

İngiltere'nin AB'den çıkma kararı yoğun gündemin önemli bir maddesini oluşturuyor. İngiltere zor bir döneme girdi. Bu kararın toplumsal anlamda yansımalarını göreceğiz. Toplumsal değerlerinden uzaklaşan AB bu sonuca da katlanmalıdır. Biz Türkiye olarak güçlü bir AB'den yana olduk.

33 FASIL AÇILIYOR

18 Mart'ta yapılan Türkiye - Avrupa Birliği zirvesinde 33 No'lu Mali ve Bütçesel Hükümler Faslı, Hollanda dönem başkanlığı dolmadan, ayın 30'unda müzakereye açılacaktır, bunun kararı verilmiştir. Hayırlı uğurlu olsun.

ESNAFA MÜJDE

Esnaf ve sanatkarlarımızın borçlarının gecikmiş faizlerini tamamen siliyoruz. Geri kalan borçlarını da yeniden yapılandırıyoruz. Bu şekildeki 110 bin esnafımızın tamamını, 400 milyon liralık yükten kurtarmış oluyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

ÇİFTÇİLERE BAYRAM ÖNCESİ ÖDEME YAPILACAK

Çiftçilerimiz için de müjdelerimiz var. Tarım ülkesi için stratejik bir sektör olan tarım potansiyelimizi açığa çıkarmak ana hedeflerimizden birisi. Çiftçilerimiz ürünlerini Toprak mahsulleri ofisine satmak isterlerse paralarını bayramdan önce alabilecekler. Ekmeklik Buğday alım fiyatı ton başına 910 TL olarak belirlendi. Ekilemeyen arazilerimizi atıl olmaktan çıkarıyoruz. Ekilmeyen arazileri sahipleri namına kiraya vereceğiz. Ekilmedik toprak bırakmayacağız.

DESTEKSİZ ATMAKLA BU İŞLER OLMUYOR

Konu vizyon olunca ana muhalefetin bunu anlamaması mazur görülebilir. Tarım sektörüne desteğimiz 2015 yılı sonunda 19 milyar 590 milyon TL'dir. İşte destek budur desteksiz atmakla olmaz. Her işletmeyi Tarım Bakanlığı'na zimmetledim. Bu doğrultuda aile işletmelerini daha çok destekleyeceğiz. Genç girişimciye 30 bin TL hibe veriyoruz. Çiftçimiz hangi ürünü nerede ne zaman ekecek bunu bilecek Ağustos ayı itibariyle ürün listesini paylaşacağız.

 

MÜFTÜYE, MUHTARA RESMİ NİKAH KIYMA YETKİSİ-PASAPORT VE EHLİYET NÜFUS İDARELERİNDEN ALINACAK-AD VE SOYAD DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN BUNDAN SONRA MAHKEME KARARINA İHTİYAÇ DUYMAYACAK

 

Vatandaş bundan sonra mahkeme kararına ihityaç duymadan ad ve soyadını değiştirebilecek. Bunun için artık mahkemeye gitmeye gerek kalmayacak. Pasaport ve ehliyet işlemi Nüfus İdarelerinden yapılacak. Böylece emniyetteki 5 bin polis kendi görevlerini daha etkin yapabilecekler. Resmi nikahları il ve ilçe müftüleri kıyabilecek..Resmi nikahları köy muhtarları da kıyabilecek..

30 HAZİRAN'DA OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ AÇILIYOR

Perşembe günü 30 Haziran'da İzmit'i Yalova'ya bağlayan Dünyanın 4. büyük köprüsü Cumhurbaşkanı'mızın katılımıyla Osmangazi Köprüsü'nü açıyoruz. Milletimize hayırlı olsun. Bir hayal daha gerçek oluyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 253
Bu Ay : 6268
Toplam : 6268

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom