Burası Ebuzerler Camisi olacak

Ramazan Keskin Hoca, Malatya'nın Uluköy-Alikan’ın Budak Mezrasında yörenin en rakımlı eski adıyla Bidağ'da "Ebuzerler Camii"nin yerini belirledi.

Burası Ebuzerler Camisi olacak Malatya Kültür-Sanat

Ramazan Keskin Hoca, atalarının geldiği  Bidağ köyüne bir cami yapmak için iftar etkinliği düzenledi.

Keskin Hoca Alikan'da iftar adı ile paylaştığı yazısında şu ifadelere yer verdi.

ALİKANDA İFTAR-1

"Köyümüz; Malatya-Battalgazi İlçesi Uluköy-Alikan’ın Budak Mezrasıdır.18 Haziran 2016’da kardeşlerle birlikte köyümüzde yapılan bir iftar vaktinin anısını sizlerle paylaşmayı uygun gördük.

1954 yılında Babam Ebuzer KESKİN, ben 2(iki) yaşımda iken köyünden ayrılıp, bugün oturduğumuz Malatya-Battalgazi İlçesi ve Battalgazi Mahallesine yerleşmiştir. Bundan 62(altmış iki) yıl önce Malatya’nın o gün ki kenar mahallesi olan Ucbağlar’a yerleşmiştir.Zamanla mahallemizin birçok ismi oldu.Bu gün ki ismi Battalgazi Mahallesidir.

Köyümüz Malatya’mıza 30(km) uzaklıktadır. Önceleri de köyümüz Malatya Merkez İlçeye bağlıydı.Bugün de Malatya Merkez İlçeye bağlıdır.Babam ve babamın akrabaları genel olarak Malatya Merkez’e yerleşmişlerdir.

Köyde temelini attığımız “Ebuzerler Mescidi”nin yanı başında bazı akraba, köy komşularımız ve arkadaşlarımızla birlikte iftar yaptık. Gelen kardeşlerle beraber Mescidimizde cemaatle birlikte ilk namazımızı da kılmış olduk.

O andaki manzaradan geriye kalan birkaç fotoğraf karesini sizlerle paylaşmak istedik.

Ey Rabbimiz! Tuttuğumuz oruçları, kıldığımız namazları, yaptığımız ve yapacağımız Salih amellerimizi bizden kabul eyle. Vesselam.

ALİKAN’DA İFTAR (2)

Köyümüz; Malatya-Battalgazi İlçesi Uluköy-Alikan’ın Budak Mezrasıdır.18 Haziran 2016’da kardeşlerle birlikte köyümüzde yapılan bir iftar vaktinin anısını sizlerle paylaşmayı uygun gördük.

Birinci Dünya Savaşında asker olan, Dedem Mahmut Cuburoğulları (KESKİN) SARIKAMIŞ Savaşında Şehit olanlar arasındadır. Babam Ebuzer KESKİN o zaman iki(2) yaşındadır. Babam, amcaları tarafından büyütülüp yetiştirilmiştir. Dedemin babası, babamın annesi ve diğer akrabalarımız bu köyde metfundurlar.

60 seneden beri köyümüzde kayda değer bir etkinlik olmamıştır. İlk defa bu sene köyümüzde böyle güzel bir etkinliği gerçekleştirdik.

Davetimize icabet eden tüm akraba, komşu ve arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bize güzel bir gün yaşattılar. İnşallah mescidimiz tamamlanırsa ve ömrümüz yeterse daha çok kardeşlerle birlikte köyümüzü şenlendirmeye gayret edeceğiz.

Gelecek zamanlarda köyümüzde buluşmak ve görüşmek ümidiyle… Vesselam."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Abuzer Yalçın @Ebuzer Camii

26 Haziran 2016 04:40

Bu camiyi tamamlama işi birazda biz ebuzerlere düşer kanaatindeyim. Hoca bize de iş çıkardı, ne yapalım.

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 629
Bu Ay : 7113
Toplam : 11862

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom