Bunlar emanetimiz

Malatya Büyükşehir, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri’nin yanı sıra bazı sivil toplum kuruluşları ile birlikte Yeni Nikah Sarayı’nda yetimlere iftar verildi.

Bunlar emanetimiz Malatya Haber

Yoğun bir Ramazan Ayı etkinliği düzenleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, iftar programları kapsamında yetimlere iftar yemeği verdi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri’nin yanı sıra bazı sivil toplum kuruluşları ile birlikte Yeni Nikah Sarayı’nda organize edilen iftar yemeğine yetimlerin yanı sıra, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Protokol üyelerinin yetimlerle yakından ilgilenerek sıcak sohbetlerin yaşandığı iftar programında kısa konuşmalar yapıldı. Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin yaptığı konuşmada, organizasyondan dolayı emeği geçenlere teşekkür ederek, “Yetimler, bizlere Cenab-ı Allah’ın verdiği bir emanet. Aynı zamanda bende hem yetimim hem de öksüzüm. Bizimde ne anamız var ne de babamız var. Cenabı Allah hayırsever kurumların eksikliğini vermesin. Özelliklebizleri yöneten başta siyasiler olmak üzere yerel yöneticilerimiz ve sivil toplum örgütlerimize, özellikle kimsesizlerin kimsesi olma yönünde ciddi katkılar sunmaya çalışan bütün kardeşlerimide şükranlarımı sunuyorum. Gerek il teşkilatımız gerekse yerel yöneticilerimiz üzerine düşen görevlerin hakkını vermeye çalışıyorlar” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise bu günün Dünya Yetimler Günü olduğunu belirterek, “Rabbim inşallah bizleri onlarla her daim, birlikte gülen, birlikte oynayan birlikte eğlenen insanlardan eylesin. Barış ve huzur ortamında bir Ramazanı idrak ediyoruz. Rabbim huzur içerisinde barış içerisinde bayramlara ulaştırsın” şeklinde konuştu.

Ramazan Ayı’nın rahmet ayı olduğunu belirten Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da yaptığı konuşmada, “Geleneksel hale gelen yetimler kervanında kardeşlerimizle birlikte iftar sofrasında oluyoruz. Yetim olgusunu sadece annesini veya babasını yitiren kavramıyla anlamlandırmak doğru değil. Yetim eğer sizin hakkınıza biri tecavüz ediyor, sizin gücünüz ona yetmiyorsa, annenizde olsa babanızda olsa siz yetimsinizdir. Dolayısıyla yetim kavramı sadece aile ferlerinden birinin eksik olarak değerlendirmek doğru bir değerlendirme değildir. Bu Ramazan’ın feyzi bereketi üzerine, hem İslamdünyası üzerindeki kara bulutların dağılmasını, hem de ülkemiz üzerindeki bu terör belasının uzaklaşmasını niyaz ediyorum” dedi.

Son olarak konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise yetimlerle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek, yetimlere herkesin sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Yetimlere özellikle sivil toplumların sahip çıkmasının önemine değinen Başkan Çakır, özetle şunları söyledi: “Yetim dediğiniz zaman aslında hepimizin dikkat etmesi gereken, sahip çıkması gereken yavrularımız. Sivil toplumlarımızın sahip çıkması çok önemli. Geleceğimiz olan bu evlatlarımızı, topluma yararlı, kendine güvenli, bireysel gelişimlerini tamamlamalarına yönelik çok önemli çalışmaların yapılması lazım. Bu kapsamda yapılan çalışmalar çok güzel. Yaptığımız bu çalışmalarla dinimizin bize verdiği bir sorumluluğu yerine getirmiş oluyoruz. Bu Kur’an ve sünnetin ışığında aslında bizim dini vecibemizdir. Bu konuda hükümetimizin sosyal anlamda çok kapsamlı kanunların her geçen gün geliştirilmesi bizleri son derece mutlu ediyor. Bizler yerel yönetimler olarak Türkiye genelinde Partimizin başlatmış olduğu bu buluşmaları yapıyoruz. Bu yüzden yaklaşım çok çok önemli. Battalgazi, Yeşilyurt Belediyesi ile birlikte organize ediyoruz. Bu güzel çocuklarımızla birlikte olmaktan çok mutlu oluyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 343
Bu Ay : 8402
Toplam : 8402

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom