Kale'de yol çalışmaları devam ediyor

İlçelerde yatırım ve hizmetlerini sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kale ilçesinde 4 noktada yol çalışmaları yapıyor.

Kale'de yol çalışmaları devam ediyor Malatya İlçe

Geçtiğimiz yıl ilçelerde rekor derecede yol çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi bu yılda hızının hiç düşürmeden aynı tempoyla hizmet üretmeye devam ediyor. Kale’de Bent, Kumluyazı, Tepebaşı, Çanakcı mahalleleri ile Karatepe Küme Evleri mevkiinde yol çalışmaları yapıyor.

Bent Mahallesini, Kale ilçesine bağlayan 4 kilometrelik yol asfaltlanırken, Bent Mahallesinin sokak araları da kilit taşı ile kaplandı. Karatepe Küme Evleri mevkiinde 2 kilometrelik yeni bağlantı yolu açan ekipler, Kumluyazı Mahallesinde 2 kilometrelik yolu sathi kaplama asfalt ile kapladılar.

12 kilometre uzunluğunda olan Tepebaşı – Çanakcı grup yolunda tehlike arzeden bazı kısımlarda yol genişletmesi yapan Büyükşehir Belediyesi, yolda altyapı çalışmalarını tamamlayarak asfalta hazır hale getirdi.

Mahallelerinde yapılan çalışmaları değerlendiren bölge sakinleri, mahelle yollarının uzun zamandan beri yapılmayı beklediğini, sorunlarının çözümü için Büyükşehir Belediyesinin var gücüyle çalıştığını söylediler.

Büyükşehir Belediyesinin, Ramazan Ayında da çalıştığını belirten vatandaşlar, “Büyükşehir Belediyemiz uzun zamandır bölgede çalışıyordu. Bizleri toz, topraktan kurtardılar. Yolumuzun eski hali berbat bir durumdaydı. Uzun zamandır almadığımız hizmeti alıyoruz. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 85
Bu Ay : 85
Toplam : 85

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom