Semt konakları aktif etkinliklerle takdir topluyor

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren Semt Konakları, yaygın eğitim faaliyetleriyle vatandaşların takdirini topluyor.

Semt konakları aktif etkinliklerle takdir topluyor Malatya Eğitim

Özalper Semt Konağı’ndaki Diksiyon ve İletişim Kursu’na katılan Ortopedik Engelli Şair Zekine Dündar, Semt Konağı faaliyetlerinden duyduğu memnuniyeti anlattı. Kendisinin edebiyata ilgi duyduğunu ve şiirlerini “Kaybolan Güneş” adıyla kitaplaştırdığını kaydeden Dündar, “Diksiyon ve İletişim Kursu, kişisel gelişimime çok önemli katkılar sağladı. Konuşma ve yazı dilinde cümlelere daha çok hakim oluyorum. Kendimi daha rahat ifade ediyorum. Sanatım açısından iyi oldu. Herkese tavsiye ediyorum” dedi.

Semt Konaklarının çok önemli hizmetler sunduğunu anlatan Dündar, “Bayanların evden çıkabilmeleri için çok önemli bir imkân. Gençler, öğrenciler açısından çok olumla katkılar sağlıyor. Eğer bugün semt konağı olmasaydı benim buraya gelme fırsatı olmayacaktı. Ondan dolayı takdire değer bir çalışma” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesine teşekkür

Diksiyon ve İletişim Kursu Öğretmeni Rukiye Özmarasalı da Engelli Şair Zekine Dündar’ın çabalarına değinerek, “Zekine arkadaşımız ile ilk tanıştığımızda şiir yazdığını söylemişti. Ben çok derinden neler yazdığını o gün anlayamamıştım. Ama zaman içerisinde dersler sırasında ortaya çıktıki gerçekten Zekine Hanım, düşünen, düşündüğünü kalemiyle kâğıda döken güçlü bir düşünce yapısına sahip olan hassas bir arkadaşımız ve edebiyat konusunda oldukça başarılı.

Diksiyon eğitimine gelmesindeki temel sebeplerden biri ‘ben öğrenmek istiyorum, eksikliklerimi tamamlamak istiyorum ve daha iyi yazıp daha iyi okumak istiyorum’ demişti. Tabi bu beni çok etkilemişti. Semt konaklarında verilen hizmetlerden biri insanlara kendilerini ifade etmeleri için diksiyonlarını biraz daha geliştirmeleri eğitimleridir. Zekine arkadaşımız gerçekten başarılı ve ilk kitabını yayınladı. Özellikle Karanfil şiiri beni çok etkilemişti. İnanıyorum ki çok daha güzel şiirler, yazılar yazacak” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Özmarasalı, “Semt Konaklarını hizmete sunduğu için Belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Özalper Semt Konağı’nda uzun zamandır eğitim veriyoruz. Kursumuza gelenlerin çoğu ev hanımları oluyor. Bu beni ayrıca mutlu ediyor” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 680
Bu Ay : 1998
Toplam : 1998

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom