Buraya terör anıtı yapılsın

Eski Belediye Binası yerinde, Türkiye’de bir ilk olarak Malatya’da, bir ‘Terör Şehitleri ve Gazileri Anıtı’ yapılmasını istiyoruz” dedi.

Buraya terör anıtı yapılsın Malatya Siyaset

CHP Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Av. Selahattin Sarıoğlu Yönetim Kurulu ile birlikte Eski Belediye Binasının yerinde basın açıklaması yaparak, “Yıkılmasını istemediğimiz, ancak yıkılan bu Eski Belediye Binası yerinde, bu insan trafiğinin yoğlun olduğu meydanda, Türkiye’de bir ilk olarak Malatya’da, bir ‘Terör Şehitleri ve Gazileri Anıtı’ yapılmasını istiyoruz” dedi.

Sarıoğlu konuşmasında şunları söyledi: Terör, Türkiye’nin başına sarılmış bir beladır. Türkiye’nin gelişmesini, gelişip Bölgede saygın, etkinleşmesini istemeyen süper güçler, terör belasını Milletin başına sarmıştır. Malatya’nın 1984’ten bu yana asker, polis, sivil olmak üzere 200 kadar terör şehidi 300 kadar da gazisi var. Malatya’da bunun kaydını sağlıklı olarak tutan bir kurumun olmadığını da ayrı bir konu olarak belirtmeliyim.

Terör, yuvaları yıkan, ocakları söndüren, geride gözü yaşıl analar, babalar, gencecik eşler, yetimler, öksüzler bırakan, ablalar, ağabeyler, kardeşler bırakan bir bela. Evet Türkiye’mizin üç tarafı deniz, ama dört tarafı hain. Görüyorsunuz, terör sözgelimi Fransa’yı birleştiriyor, Türkiye’yi bölüyor. Neden…

  Eğer farkındaysanız artık “Analar ağlamasın”, “Akan kan Dursun”  gibi tuzak söylemler duyulmuyor. Çünkü bu sahte söylemler deşifre oldu, bilinir oldu. Millet bunu diyenlerin amacının ne olduğunu anladı. Millet, “Kanı akıtanların”, “Anaları ağlatanların” bölücü terör örgütü olduğunu anladı. Şimdi, teröre karşı, yeni söylem oyunlarına gelmeden aklımızla, fikrimizle, kardeşliğimizle bir olalım, iri olalım, diri olalım, uyanık olalım. Teröre karşısında en stratejik gücümüz olan Milletimizin birlik ve bütünlüğünü koruyalım. Terörün amacı Türk Milletinin güzelliği olan farklılıklarını kötüye kullanıp, bu birliği bozmak, milleti ayrıştırmak, her kafadan bir ses gelir hale getirmektir. Öyleyse  bozulmamak, aynı duygularla, aynı tutumlarla  terör karşısında durmak gerekir.

 Bunu başarırsak terörü boşa çıkarırız. Terör boşlukta bırakırız. En güçlü, en stratejik silahımız bu çünkü. İşte bu duygular içinde, aziz şehitlerimize, gazilerimize saygımızı göstermek, vefamızı göstermek, bir nebze olsun borcumuzu ödemek için, çocuklarımıza, gençlerimize teröre karşı durmak, teröre bulaşmamak, terör karşısında dağılmamak bilinci oluşturmak için, geniş kesimlerin girip-çıktığı, gezip-dolaştığı böylesi merkezi bir yerde şehitlerimize, gazilerimize, onların geride bıraktıklarına ve Malatya’mıza yakışır bir “Terör Şehitleri ve Gazileri Anıtı” yapılmasını, yapımına hemen başlanmasını biz Atatürk’ün Partisi Cumhuriyet Halk Partisi Battalgazi Merkez İlçe Başkanlığı olarak öneriyoruz, istiyoruz. Bu anıtın öyle sıradan, basit değil ağırlıklı, saygı uyandıran, sanatsal, estetik, duygulara, bilinçlere, acılara hitap eden, dikkat çekici bir yapıt olmasını istiyoruz.

Sesimize başta Büyükşehir Belediye olmak üzere, Valilik, Sivil Toplum Örgütleri, Şehit ve Gazi Dernekleri, Siyasal Partiler tarafından ciddi, ciddi kulak verilmesini istiyoruz. Bu önerimize herkesin elbirliği, gönül birliği ile yaklaşmasını istiyoruz. Çünkü terör, sadece askerin, polisin mücadelelesiyle değil, bu anıt gibi terör karşısında ortak bilinç oluşturucu işlerlerin, işlemlerin yapılmasıyla durdurulabilir, önlenebilir.  Arkadaşlarımızla bunun için, bu talebimizi dile getirmek için buradayız. Sağolun, varolun.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 476
Bu Ay : 6377
Toplam : 6377

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom