Yağmur suyu hatları döşeniyor

MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Salköprü Mahallesi’nde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Yağmur suyu hatları döşeniyor Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü,  Yeşilyurt İlçesi’ne bağlı Salköprü, Çilesiz, Tecde, Özalper ve Hacı Bayram Mahalleri’nde yağmur suyu drenaj hattı döşeme çalışmalarına devam ediyor. MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Salköprü Mahallesi’nde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Muhtar Dönmez: MASKİ Birini Bitirdi, Diğerine Başladı

Salköprü Mahalle Muhtarı Mehmet Dönmez, yıllardır var olan sorunun Malatya’nın büyükşehir olmasıyla birlikte ortadan kalktığını ifade ederek, MASKİ’nin içmesuyu çalışmalarını bitirdiğini ve yağmursuyu hattı alt yapı çalışmalarına başladığını kaydetti. Muhtar Dönmez, “Mahallemizde büyük ölçüde su sıkıntısı vardı. Özellikle yaz aylarından 3. Kattan yukarılara su çıkmıyordu. Yapılan çalışmalar neticesinde yüzde 90’lık kısmı tamamlandı. Su sıkıntımız kalmadı. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ve ekibine teşekkür ediyorum. MASKİ şuan yağmursuyu drenaj hattına başladı. Çalışmalar sırasında bir takım sıkıntılar oluyor. Ama köklü bir alt yapı için bizlerin buna katlanması lazım. Cenab-ı Allah yardımcınız olsun” dedi.

Dr. Özdemir: Alt Yapı Olmadan Üst Yapı Olmaz

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Yeşilyurt İlçesi’nde bağlı Salköprü, Çilesiz, Tecde, Özalper ve Hacı Bayram Mahallelerinin sağlıklı çalışan bir altyapıya sahip olması için çalışmaların aralıksız devam ettiğini kaydederek, “Yaptığımız çalışmalar ve aldığımız önlemler ile bundan sonra aşırı yağışlarda çok önemli bir sorunla karşılaşmayacağız. Salköprü, Çilesiz, Tecde, Özalper ve Hacı Bayram Mahallesi’ne yaklaşık maliyeti 5 milyon TL olan 26.395 metre hat döşeme çalışması, 190 adet parsel bacası yapımı, 200 adet muayene bacası yapımı ve 670 adet yağmur ızgarası yerleştirme çalışması yapacağız. Şuana kadar 23.179 metre hat döşeme çalışması, 170 adet muayene bacası yapımı ve 118 adet yağmur ızgarası yerleştirme çalışması tamamlandı. Geriye kalan işin bitmesiyle birlikte bu mahallelerimiz sağlıklı bir alt yapıya kavuşmuş olacak. Üst yapının gelmesi için alt yapının sağlam olması gerekiyor. Özellikle Salköprü Mahallesi’nde içmesuyu alt yapı sorununu giderdik. İçmesuyunun ardından özellikle Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın ilk çalışma talimatı verdiği yerlerden birisi olan Salköprü Mahallesi’nde içmesuyundan sonra yağmursuyu alt yapı çalışmalarına da başlamış olduk. Halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.     

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 831
Bu Ay : 2413
Toplam : 2413

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom