Selahattin Sarıoğlu, Başkan Gürkan'ı ziyaret etti

CHP Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Avukat Selahattin Sarıoğlu Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret etti.

Selahattin Sarıoğlu, Başkan Gürkan'ı ziyaret etti Malatya Siyaset

Yaklaşık bir saat süren ziyaret sırasında Av. Sarıoğlu daha önce kamuoyuyla paylaştığı ve ilgili makamlara dilekçeler yazarak bildirdiği, konu ve sorunları Belediye Başkanı Gürkan'a bu kez yüz yüze anlattı ve çözüm talebini yineledi.

Sarıoğlu görüşmede, Venk'e toplu taşım araçlarının gitmemesi  nedeniyle halkın yaşadığı ulaşım sorunundan  başlayarak,  Sancaktar Mezarlığının içinde, üç yanı  mezarlarla çevrili ilkokulda öğrenim gören küçük yaştaki çocukları bu ortamdan kurtarmak için başlatılan çevreye yeni okul yapılması çalışmalarının hızlanması, merkeze 25 Km. yakınlıktaki Kapıkaya Turgut Özal barajı çevresinin, yapılanma başlamadan mesire yeri olarak değerlendirilebilmesi için çalışmalara başlanması, Başta Sevserek Han olmak üzere Nemrut Milli Parkı yolundaki Selçuklu Kervansaraylarının gün yüzüne çıkarılması ve Malatya-Nemrut yolunun çekici hale getirilmesi konuları ve Battalgazi'nin bazı noktalarındaki trafik sorunlarını dile getirdi.

Sarıoğlu ayrıca, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın Yeşil Kuşak projesini desteklediklerini, ancak İnönü Stadının gerek TOKi, gerekse Belediye tarafından yıkılmamasını, oranın zaten yeşil olduğunu,  sportif ve toplumsal etkinlikler için hizmet vermeye devam etmesini talep etti. Sarıoğlu yine eski Devlet Hastanesi yerinin konut alanına dönüştürülmemesini, buraya yeni gelişmiş bir hastane yapılması gerektiğini söyledi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, ziyaretten memnuniyet duyduğunu, muhalefetin eleştiri ve önerilerini hep dikkate aldıklarını, gündeme getirilen konu ve sorunların çok önemli olduğunu, çözümü ve hayata geçmesi yolunda Belediye olarak görev alanlarına giren konularda elinden geleni yaptığını ve yapacağını, özellikle Kapıkaya Turgut Özal Barajı çevresinin park olması önerisini önemsediğini, bu konuda görevlilere talimat vereceğini, ayrıca eski Devlet Hastanesi yerine yeni bir hastane yapılması için TOKİ'den yer devri yapıldığını, esas olarak kendilerinin eski hastanenin yerinin tamamını istediklerini belirtti.

CHP Battalgazi Merkez İlçe Başkanı  Av. Selahattin Sarıoğlu, 310 nüfusu, 102 mahallesi bulunan Battalgazi'nin sorunlarını daha önce ziyaret ettiği Kaymakam Vedat Yılmaz'a da anlatmıştı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 378
Bu Ay : 3022
Toplam : 3022

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom