Çocuk karikatüristler ödüllendirildi

Birbirinden değerli yaklaşık 100 karikatürün değerlendirildiği ödül töreninde ilk 5’e giren yarışmacılara çeşitli ödüller verildi.

Çocuk karikatüristler ödüllendirildi Malatya Kültür-Sanat

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi’nin çocukları aktif olarak kent yaşamına katmak ve çocukların düşünce dünyasındaki kent yaşamını mizahi ve düşündüren yollarla ele almak amacıyla düzenlediği  “Şehir ve Çocuk” konulu karikatür yarışmasının ödül töreni yapıldı Kent Konseyi’nde yapıldı.

Malatya Kent Konseyinde düzenlenen programa Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, Görsel Sanatlar Öğretmeni Bülent Altınsuyu ve yarışmacılar ile velileri büyük ilgi gösterdiler.

Karikatürlerin değerlendirme kurulunda görev alan Görsel Sanatlar Öğretmeni Bülent Altınsuyu, “Değerlendirme yaparken çok zorlandık çünkü bizim için kâğıda atılan her çizgi çok önemliydi. Yarışmaya katılan çocuklara sanata verdikleri değerden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca bu yarışmayı düzenleyerek çocukları sanata yönelten Kent Konseyi Çocuk Meclisi’ne ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Kent Konseyi faaliyetleri hakkında bilgiler veren Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş bu sene şiir, makale ve karikatür yarışması düzenlediklerini, amaçlarının Malatya’nın potansiyeline şairler, yazarlar ve karikatüristler katmak olduğunu söyledi.

Abdullah Pektaş, “ Malatya giderek büyüyen bir şehir, bu şehre sanatsal anlamda bir şeyler katmak adına bu tür yarışmalar düzenliyoruz ve karikatür yarışmamızda bunlardan bir tanesiydi. Yarışmaya katılan herkesi takip edip bu alanla alakalı kurs açmayı düşünüyoruz ve bu alana ilgi duyan çocuklarımızı buraya yönlendirip kendilerini daha iyi geliştirmelerini düşünüyoruz.”dedi.

Pektaş, karikatürleri değerlendiren jüri üyelerine, yarışmaya katılan çocuklara ve çocukların velilerine teşekkür etti. Ayrıca yarışmaya giren bütün çocuklara Kent Konseyi tarafından kalemlik, kitap ve not defteri hediye edildi.

Dereceye giren ilk 5 karikatür ise şöyle sıralandı:

1.Seval Bozyiğit / Yakınkent IMKB Ortaokulu ( Cumhuriyet Altını )

2. İrem Öztürk / Fatih İlkokulu ( Yarım Altın )

3. Begüm Delal Demir / Kemal Özalper Ortaokulu ( Çeyrek Altın )

4. Elif Ecrin Polat / Fatih İlkokulu ( Mansiyon )

5. Emre Keleş / Derme İlkokulu  ( Mansiyon )

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 78
Bu Ay : 3051
Toplam : 3051

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom