Yabancı uyruklu öğrencilere Darende gezisi

Yabancı uyruklu öğrenciler Akçadağ Levent Vadisi, Darende Somuncubaba Türbesi ve Günpınar Şelalesini gezdiler

Yabancı uyruklu öğrencilere Darende gezisi Malatya İlçe

Malatya Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu ve İnönü Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) işbirliğinde düzenlenen piknik programı dâhilinde yabancı uyruklu öğrenciler Akçadağ Levent Vadisi, Darende Somuncubaba Türbesi ve Günpınar Şelalesini gezdiler.

Piknik ile ilgili açıklamalarda bulunan Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu Temsilcisi İlhan Erdem,  “ Üniversitemizde okuyan 100’e yakın öğrencimizle Darende’de piknik yaptık. Malumunuz dil öğretimi sadece dil öğrenmek değildir aynı zamanda bulunulan dilin kültürünü ve yaşantısını da kavramaktır.” dedi.

Kent Konseyi’nin Malatya’nın kültürüne ve sosyal yaşantısına ciddi anlamda destek veren bir kurumun olduğunu dile getiren Erdem, “piknik öğrencilerin kaynaşması açısından güzel bir ortam oldu ve bu ortamın oluşmasına katkısı olan Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a teşekkür ederim.” dedi.

Geziden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, bu tür faaliyetlerin hem Malatya’yı tanıma hem de dil gelişimlerini üst düzeye çıkarmak için önemli olduğunu vurgulayarak, pikniğin düzenlenmesine katkısı olan Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 389
Bu Ay : 8448
Toplam : 8448

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom