Meraklıları bu şenliği bekliyordu

Malatya'da başlayan bilim şenliğinde TÜBİTAK ödüllü eserler olmak üzere 80 etkinlik masasında sergilenecek.

Meraklıları  bu şenliği bekliyordu Malatya Eğitim

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe Belediyeleri işbirliğinde 2. Malatya Bilim Şenliği, düzenlenen törenle açıldı.

Büyükşehir Hizmet Binası arkasındaki Fuar Çadırı’nda düzenlenen 2. Malatya Bilim Şenliği’nin açılış törenine Vali Yardımcısı Miktat Alan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Ercan Turan, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Torun, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mahmut Üner Özer, Battalgazi Belediye Başkan vekili Muzaffer Karakuş, Yeşilyurt Belediye Başkan vekili Mehmet Güner, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, Kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

Protokol konuşmaları öncesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi ‘Eylem Bilim Ekibi’ tarafından kısa bir bilimsel deney yapıldı.

Yapılan deney gösterisinin ardından konuşmalara geçildi.

Yeşilyurt Belediye Başkan vekili Mehmet Güner, “Bu yıl 2’ncisini düzenlediğimiz bilim şenliğinde bilim severlere, bilimsel birçok aktiviteyi bir arada sunarak bilime olan ilgiyi artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Battalgazi Belediye Başkan vekili Muzaffer Karakuş, “Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri tarafından ortaklaşa düzenlenen Bilim Şenliğinin Malatya’mıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün de Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın selamlarını ilettiğini kaydederek, “Sayın Başkanımız İl dışında olması nedeniyle bu programa katılamadı. Şenliğin Malatya’mıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bilim şenliği ile yeni buluş ve icatlar halka sunuluyor. Bilim şenliğinin geleceğimize ve gençlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Son olarak bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Miktat Alan, “Güzel ülkemizin geleceği ve aziz milletimizin aydınlık yarınlarının en büyük teminatı olan gençlerimizin bilimsel etkinliklerde bulunmaları ve bu etkinlikleri kendi proje ve çalışmalarıyla taçlandırmaları, geleceğimize sahip çıkacak bir gençlik yetiştirdiğimizin en önemli ispatıdır. Kendilerine fırsat verildiğinde öğrencilerimizin neler yapabileceğini görüyoruz.2. Malatya Bilim Şenliği’ni düzenleyen Büyükşehir Belediyesine, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından 2. Malatya Bilim Şenliği’nin açılış kurdelesi kesilerek, katılımcı stantları gezildi.

Bursa ve Eskişehir Büyükşehir Belediyeleri ile İstanbul Sancaktepe Belediyesi bilim ve teknoloji merkezlerinin yanı sıra İnönü Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki TÜBİTAK dereceli projelerin de yer aldığı ve 80 Etkinlik masasında bilimsel deneylerin sergilendiği Bilim Şenliği, 28 Mayıs 2016 tarihine kadar açık kalacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 687
Bu Ay : 3660
Toplam : 3660

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom