Kullanmadığınız kumaşlar dikilip onlara veriliyor

Malatya'da “İhtiyacınız Olmayana İhtiyacımız Var” kampanyası ile temin edilen kumaşlar kıyafete dönüştürülerek ihtiyaç sahibine ulaştırılıyor.

Kullanmadığınız kumaşlar dikilip onlara veriliyor Malatya Ekonomi

Gönül Birliği İle İhtiyaç Sahiplerinin Yüzleri Gülüyor

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınlara yönelik düzenlemiş olduğu eğitsel, kültürel, sanatsal etkinliklerinin yanı sıra sosyal projeler ile de kendinden söz ettirmeye devam ediyor.

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Yardım Gönüllüleri Derneği işbirliği ile başlatılan “İhtiyacınız Olmayana İhtiyacımız Var” kampanyası kapsamında hayırsever bir vatandaş tarafından temin edilen kumaşlar kıyafete dönüştürülerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması planlanmakta. Bu kapsamda Kale Bent Mahallesi’nde Kale Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Dikiş Nakış Kursu kursiyerleri gönüllü olarak ihtiyaç sahibi aileler için kıyafet dikiyor.

Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, temin edilen kumaşlar ile ihtiyaç sahibi ailelere özellikle kıyafet noktasında katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi. Bulut, “Kadın Meclisi olarak gönül birliği, yürek birliği ile Malatya’da STK’lar ve kamu kurumları ile işbirliği içinde çalışma gayreti içindeyiz. Bugün Kale ilçesinde ki kursiyerler gönül birliğimize eklendiler, bu kapsamda kursiyerlere ve kurs eğitmeni Nevin Ateş’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 362
Bu Ay : 2846
Toplam : 2846

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom