Asfalt çalışmaları devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesine bağlı Çakıran, Pelitli, Düzyol, Hisartepe ve Alhanuşağı mahallelerinde asfaltlama çalışmaları yapıyor.

Asfalt çalışmaları devam ediyor Malatya Güncel

Havaların ısınmasıyla birlikte kent genelinde yol çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerde bu çalışmalarını artırdı. Battalgazi ilçe sınırlarında bulunan ve 5 mahallenin ulaşımını sağlayan 12 kilometrelik grup yolu asfaltlanıyor.

Çakıran, Pelitli, Düzyol, Hisartepe ve Alhanuşağı mahallelerini birbirine bağlayan grup yolunda sürdürülen asfaltlama çalışmalarının yanısıra sözkonusu mahalle merkezlerinde de asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bölgede geçtiğimiz yıl da yol genişletme, alt yapı ve asfaltlama çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, bölgenin ulaşım sorunlarını büyük oranda çözdü.

Yapılan çalışmaları değerlendiren bölge halkı, hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve çalışanlarına teşekkür ettiler.

Malatya kent merkezine 25 kilometre uzaklığında olduklarını belirten mahalle sakinleri, “Geçmişte yol, su gibi sorunlarımızı çözmek muazzam çaba ve emek isterdi. Aylarca beklerdik. Büyükşehir olduktan sonra ise derdimizi anlatmaya gitmiyoruz. Yetkililer sorunun yaşandığı yere geliyorlar. Çözümü içinde öyle aylarca, senelerce beklemedik. Önce yollarımız genişletildi. Şimdi de birinci kat, ikinci kat asfalt çalışmaları yapılıyor. Mahallelerimize Büyükşehir Belediyemizin otobüsleri geliyor. Bu durumdan çok memnunuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve ekibine bir kez daha teşekkür ediyoruz” dediler.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom