Ata sporumuza sahip çıkılıyor

Ata Sporları Vakfı ile Ankara Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Karakucak Güreş Müsabakalarının ön elemeleri yapıldı

Ata sporumuza sahip çıkılıyor Malatya Spor

Ata Sporları Vakfı Beştepe Tesislerinde gerçekleştirilen müsabakalara Ankara’nın merkez ilçelerinden dokuz İmam Hatip Ortaokulu katıldı.  Profesyonel güreş hakemleri önünde ter döken 63 öğrenci arasında yapılan ön elemeler neticesinde 10 öğrenci dereceye girerek adını finale yazdırdı.

Ata Sporları Vakfı Başkanı Ömer Faruk ÖZ müsabakalar öncesi bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Konuşmasında ata sporlarımızdan olan güreşin Türk toplumunda ve kültüründeki yerine dikkat çeken Öz, güreşin yalnızca bir mücadele değil aynı zamanda bir erdem ve saygı sporu olduğunu belirtti. Günümüzde gençlerin sosyal ve kültürel değerlerden uzaklaştığını bu uzaklaşmanın da gençlerde milli ve manevi duyguların zayıflamasına sebep olduğunu söyledi. Ata sporları etkinlikleriyle gençlerin sosyal, kültürel, milli ve manevi değerlerimize olan bağlılıklarını daha da artırmayı hedeflediklerini ifade etti.  Ömer Faruk Öz, öğrencilere yönelik spor faaliyetlerine ayrı bir önem verdiklerini, yakın zaman içersinde Vakfın Beştepe’de bulunan sosyal tesislerinde müsabakaların yanı sıra okçuluk, güreş, matrak başta olmak üzere eğitim programları da düzenleyeceklerini belirtti.

 Gün boyu devam eden müsabakalara Ak Parti Afyon Milletvekili Av. Ali Özkaya, 23.ve 24. DönemMalatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, 24. Dönem Ordu Milletvekili, Mustafa Hamarat, 24. Dönem Adıyaman Eski Milletvekili Mehmet Erdoğan, Güreş Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Fidan, Olimpiyat güreş Şampiyonu Mehmet Akif Pirim’in yanı sıra öğrenci velileri ve sporseverler katıldı. Müsabakalar sonucunda finale adını yazdıran öğrencilere madalya, kitap ve tişört hediye edildi.   

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 454
Bu Ay : 6355
Toplam : 6355

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom