Malatya büyükşehir belediyesi şehir tiyatrosu yollarda

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu , Seyyah Sinema ve Tiyatro TIR’ı ile yollara düşerek Malatya genelindeki okul ve merkezlerde 23 kez sahne aldı

Malatya büyükşehir belediyesi şehir tiyatrosu yollarda Malatya Kültür-Sanat

Okul Okuyoruz” adlı oyunu sahneleyen MBŞT, 10 bini aşkın seyirciye ulaştı.

Yazıhan, Yeşilyurt, Battalgazi, Doğanşehir, Doğanyol, Pütürge, Hekimhan ve Kale ilçelerinde öğrenci ve vatandaşlarla buluşan MBŞT, son olarak Battalgazi Öğretmenler İmam Hatip Ortakokulu’nda sahne aldı. Öğretmenler İmam Hatip Ortakokulu Müdürü Nevzat Yıldırım, gösterinin yapılmasından dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Öğrenciler bol bol eğlendi

MBŞT oyuncuları, Seyyah Sinema ve Tiyatro TIR’ında “Okul Okul Okuyoruz” adlı oyunu sahneledi. Özellikle öğrencileri okumaya teşvik etmeye dönük olarak sahnelen oyun büyük ilgi gördü. Öğrencilerle tekerlemeler söylenerek eğlenilen program kapsamında İbiş-ortaoyunu da sahnelendi. Programda ayrıca müzik dinletisi de sunuldu. Program sonunda, Malatya Büyükşehir Belediyesi yayınlarından oluşan bir kitap seti de okul kütüphanesine hediye edildi.

2016 Bahar Turnesi kapsamında toplamda 23 noktada sahne kuran Seyyah Sinema ve Tiyatro TIR’ında MBŞT oyuncuları seyirciyle buluştu. Etkinliklerle genel olarak 10 bini aşkın seyirciye ulaşıldığı kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 189
Bu Ay : 189
Toplam : 189

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom