Dualarla yardımlar gönderildi

Malatya Büyükşehir belediyesi organizasyonunda geçtiğimiz Mart ayı içerisinde başlatılan “44 günde 44 tır Yardım Kampanyası" devam ediyor.

Dualarla yardımlar gönderildi Türkiye-Dünya

“44 günde 44 tır Yardım Kampanyası” devam ediyor

Malatya Büyükşehir belediyesi organizasyonunda geçtiğimiz Mart ayı içerisinde başlatılan “44 günde 44 tır Yardım Kampanyası” çerçevesinde, 8  tır daha ihtiyaç sahiplerine gönderdi.

Yardım tırlarının yola çıkması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi önünde bir tören düzenlendi. Törene Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Çakır,AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı,,İl Müftüsü Ümit Çimen, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi, İHH İnsani Yardım Vakfı Malatya Şube Başkanı Ömer Derin, İyilikder Malatya Temsilcisi Nihat Erkuş, ile kampanyaya destek veren kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Erkoç: Zalimin zulmüne dur demek gerekiyor

Törende ilk olarak konuşan Ticaret Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç böyle bir organizasyondan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür ettiğini belirterek; "Türkiye olarak ciddi bir görev üstlendik. Çünkü mazlumun yanında yer aldık. Yarın bizimde başımıza gelebilir. Mazluma sessiz kalmamak, zalimin zulmüne dur demek gerekir. Ama günümüzde maalesef zülüm tüm şiddetiyle devam ediyor. Mazluma zülüm yapılıyor. Biz TSO olarak meclisimize verilen bir önergeyle bu işe başladık. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Özelçi: Komşusu açken tok yatan bizden değildir

Törende daha sonra söz alan Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi ise yaptığı konuşmada, "Yüzyıllardır mazlumun yanında yer alan mazlum bir devlet olarak bu davada da mazlumun yanında yer almış ve hareket etmiş bulunuyoruz. 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' düsturuyla komşumuzun aç yatmasına gönlümüz razı olamazdı. Bu nedenle '44 günde 44 tır yardımı' kampanyasına biraz olsun katkımız olduysa ne mutlu bize. Eczacılarımız adına bu işte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

ÇAKIR:Mazluma yardım eden bir ülkenin ferdi olmaktan gurur duyuyorum

“44 günde 44 tır Yardım Kampanyası” töreninde son olarak bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, hayırlı bir iş için bir araya geldiklerini belirterek, "HemGüneydoğuda terörden mağdur olmuş kardeşlerimize,hem de Suriye de yardıma muhtaç olan insanlara yardım ediyoruz. Onlara kucak açan bir ülkenin ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Şuanda belki herkes gıptayla ülkemizin yaptığı bu iyilikten bahsediyordur. Hükümetimiz darda kalan herkese ev sahipliği yaparak, korumuş ve kollamıştır. 15-20 yıl içerisinde ülkemize çok sayıda muhacir kardeşimiz geldi. Biz onlara sığınmacı olarak bakmadık, ev sahibi olarak baktık. Hem ülkemizde yaşayanlara yardım noktasında olsun, hem de her türlü felaketi yaşayan ülkelere Türkiye ilk olarak yardım göndermekte farklı bir yere geldi. Bu insana verilen değerdir. Bu inancımızda, medeniyetimizde, tarihimizde olan önemli bir haslettir. Kampanyaya destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Allah herkesin hayrını kabul etsin" dedi.

Konuşmalardan sonra İl Müftüsü Ümit Çimen tarafından okunan duayla birlikte yardım tırları yola çıktı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 674
Bu Ay : 4700
Toplam : 4700

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom