Engelsiz yaşam fuarı düzenlenecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından bu yıl 2. Si düzenlenecek olan Engelsiz Yaşam Fuarı öncesinde bir basın toplantısı düzenlendi.

Engelsiz yaşam fuarı düzenlenecek Malatya Eğitim

Malatya Büyükşehir Belediyesi Fırat toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın ve basın mensupları katıldı.

Engelsiz Yaşam Fuarı hakkında basın mensuplarına bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak düzenlemiş olduğumuz fuarlardan biri de engellilere yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz ve önemsediğimiz çok önemli fuarlarımızdan biri.  Engellilere yönelik olması bunun farkındalığını ve önemini daha da ortaya koyuyor.

Geçen yıl ilkini yaptığımız engelliler fuarımızın bu sene ikincisini yapacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak yıl içerisinde engellilere yönelik yapmış olduğumuz bir çok faaliyetlerimiz var. Engelliler ve Dezavantajlılar Şube Müdürlüğünü oluşturduk. Kent Konseyi ve Şube müdürlüğümüz aracılığı ile engelli kardeşlerimize yönelik aktiviteler, danışmanlık hizmetleri, kendilerini daha rahat ifade edebilecekleri sanatsal, hobi ve eğitim faaliyetlerine kadar birçok alanda eğitimler veriyoruz.  Engelsiz Yaşam Fuarı ile engellilere yönelik çalışma yapan bütün kurumlar, rehabilitasyon merkezleri, spor kulüpleri, engelli derneklerini bir araya getirmiş olacağız. Bu fuarımızda engelli kardeşlerimizin kendi içerisinde yapmış olduğu faaliyetler, becerilerini sunma imkanı bulacaklar. Bu fuarımız engellilerimizin karşılaşmış oldukları sıkıntıları ortaya koymaları, bunları dile getirmeleri, bunlara çözüm bulmalarına da büyük bir fırsat sunmuş oluyor. Dolayısıyla böyle bakıldığı zaman bizim için önemli bir fuar. Engelsiz Yaşam Fuarı kamu kurumları da dahil olmak üzere yaklaşık 61 paydaşımızla bu fuarda bir araya gelmiş olacağız” dedi.

Engelsiz Yaşam Fuarımızın istihdama katkısı olacağına inandığını belirten Başkan Çakır, “Engelli çalıştırma zarureti olan işletmeler olsun, yeteneği olan kendini yetiştirmiş olan engelli kardeşlerimizin iş talepleri olsun bu fuarda inşallah kendine yer bulmuş olacak.

20-22 Mayıs tarihleri arasında açık olacak olan Engelsiz Yaşam Fuarımıza bütün Malatyalı hemşerilerimizi bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 709
Bu Ay : 6610
Toplam : 6610

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom