30 km yol 45 dakika sürüyordu

Hekimhan-Kuluncak arası yol çalışmaları hız kazandı.

30 km yol 45 dakika sürüyordu Malatya İlçe

Kuluncak Malatya iline en uzak ilçelerden biri, Malatya iline 110 km mesafede, uzaklığın yanı sıra bağlantı yollarının keskin virajlı ve tehlikeli olması, Kuluncak halkının da il merkezine gidiş gelişini büyük ölçüde etkiliyordu.

Hekimhan Kuluncak arasındaki yol 30 km olmasına rağmen keskin virajlarından dolayı ortalama 30 dakika ile 45 dakika arası zaman almakta, bu durum hem maddi hemde manevi olarak Kuluncak halkını etkiliyordu. Yol güzergahında meydana gelen kazalarda çoğu zaman can kaybına dahi sebep olmaktaydı.

Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet BOYRAZ ’ın, 30 Mart 2014 seçimlerinden sonra üstünde ısrarla durduğu Hekimhan Kuluncak yolunun yapımı 2015 yılında ihale edildi. 2016 yılı başlarında Ziver İnşaat tarafından ilk çalışmalar başladı. Yol düzenleme çalışmaları son hızla devam etmekte, özellikle sert ve keskin virajların ortadan kaldırılıyor olması Kuluncak halkında büyük bir sevinçle karşılandı.

Kuluncak Belediye Başkanı BOYRAZ; Yılların kanayan yarasına neşter vuruldu. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi bir borç bilirim. Kuluncak halkının canına, malına ve maneviyatına etki eden Kuluncak – Hekimhan arasındaki yol artık tarihe karışacak, halkımıza hayırlı uğurlu olsun, inşallah bir an önce tamamlanır ve halkın hizmetine sunulur. Belediye başkanı olarak yol tamamlanana kadar bizzat takipçisi olacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 693
Bu Ay : 3666
Toplam : 3666

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom