Aile haftası etkinlikleri devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Aile Haftası etkinlikleri devam ediyor.

Aile haftası etkinlikleri devam ediyor Malatya Haber

Etkinlikler çerçevesinde işitme engellilerin annelerine yönelik kahvaltılı toplantı düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi’nin(MADEM) organizesiyle Aile Haftası kapsamında bir grup aile ile Dedekorkut Lokantası’nda kahvaltıda bir araya gelindi. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gençay, yaptığı konuşmada günümüzün en büyük sorunlarından birinin ailenin parçalanması olduğunu belirterek, “Masumiyet timsali çocuklara baktığımız zaman dağılan ailelerin ne kadar büyük bir hata yaptıklarını; bu çocukların yaşayacağı sıkıntıların neler olacağını düşünmeden verdikleri bir karar olduğunu görüyoruz. Bize düşen görev çocuklarımızın geleceği, sağlığı için aileleri mutlaka bir arada tutmaya çalışmaktır” dedi.

İşaret diliyle tercüme edildi

Büyükşehir Belediyesi olarak ailenin korunmasına yönelik çeşitli çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Gençay, “Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, 2012 yılında Aile Danışma ve Destek Merkezi’ni(MADEM) kurarak hizmete sundu. Yine Kadın Kültür ve Spor Merkezi ile ailelere önemli bir mekan kazandırıldı. Sağlıklı aile için çok sayıda seminer, konferans çalışmaları yürütülüyor. Sayın Başkanımızın direktifleri doğrultusunda mutlu aile mutlu toplum için çalışmalar artarak devam edecek” diye konuştu.

Programa katılan işitme engelli anne ve babalar için Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay’ın konuşması işaret diliyle tercüme edildi. Katılımcılar düzenlenen program ve hizmetlerden dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Konuşması işaret diliyle tercüme edilen Ümit Alp Ortaklı, “Hizmetlerinden dolayı Malatya Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz. Çocuklarla birlikte yaşamayı seviyorum. Hepimizin anne-babasını koruması lazım, çocuklarını düzgün bir şekilde takip etmesi lazım. Ailece yaşamı istiyor ve seviyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 418
Bu Ay : 741
Toplam : 741

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom