Paso İçin Bunlar İstenmeyecek

MOTAŞ, elektronik alt yapısına uygun yeniliklere imza atmayı sürdürüyor. Yeni başlattığımız uygulamada vesikalık fotoğraf talebinde bulunmuyoruz. Kart için başvuranların fotoğrafları başvuru sırasında kart merkezimizde çekilerek kartlara basılmaktadır.

Paso İçin Bunlar İstenmeyecek Malatya Haber

Öğrencilere Büyük Kolaylık: Belge ve Fotoğraf İstenmeyecek

ARTIK ÖĞRENCİLER BELGE İBRAZ ETMEDEN SİSTEM ÜZERİNDEN İŞLEMLERİNİ YAPABİLECEKLER

Müşteri memnuniyetini maksimum düzeyde hedefleyen MOTAŞ, elektronik alt yapısına uygun yeniliklere imza atmayı sürdürüyor.

MOTAŞ, yaptığı yeniliklere bir yenisini katarak öğrencilere büyük kolaylık sağlayacak protokolü İnönü Üniversitesi ile imzaladı.

İnönü Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile imzalanan protokolün ardından bir açıklama yapan MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, gelişen teknolojiyle birlikte hayatın tüm alanlarına kolaylıklar geldiğini belirterek; “günümüzde her şeye çok kolay ulaşılabiliyor. Bu manada bürokratik işlemleri en aza indirgemek, kırtasiye israfını azaltmak için başlattığımız çalışmalar neticesinde öğrencilerimize kart başvurularında istenen öğrenim belgesini ve vesikalık fotoğrafları işlemlerimizden kaldırdık. Malatya Kart başvurularında talep edilen öğrenci belgeleri hem üniversite için ciddi bir kırtasiye maliyeti doğurmakta hem de kurumumuz için bu belgelerin saklanması ağır sorumluluk getirmektedir. Bu durumların ortadan kaldırılması için İnönü Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile öğrenci bilgilerinin web ortamında paylaşılması konusunda protokol imzaladık. Bu protokol ile artık öğrenciler kart başvurusu ve vize işlemleri sırasında belge ibraz etmeden sistem üzerinden kontrol ederek işlemlerini tamamlayabilecekler. Aynı zamanda yeni kayıt yapacak olan öğrenciler için de okullar açılmadan önce ulaşım kartlarının hazırlanması sağlanmış olacak.” ifadelerine yer verdi.

Kart Merkezinin daha önce yeni yerine taşındığını hatırlatan Tamgacı; “ hemşerilerimize daha iyi hizmet verebilmek için Kart Danışma Merkezimizi İnönü Kapalı Çarşısı içine taşıdık. Daha önce hizmet verdiğimiz Valilik Binası yanındaki “Kart Danışma Merkezi”miz cadde üzeri olduğundan, işlem yaptırmak için bekleyen vatandaşlarımızın soğuk ve sıcak havalarda korunacakları bir alan olmadığı gibi böyle bir alanı oluşturacak fiziki ortam da yoktu. Şehrimizin yaya yoğunluğunun en fazla olduğu bir noktada hizmet veriyorduk. Dolayısıyla hizmet üretirken değerli yolcularımızın çeşitli sıkıntıları ve mağduriyetleri söz konusu oluyordu. Bu sıkıntıları ve mağduriyetleri ortadan kaldırmak için hizmet noktamızı daha ferah ve mevsim şartlarına uygun kapalı alana sahip, ulaşılabilir, Kapalı Çarşı içerisinde doğu kapısı girişi alt katına taşıdık. Bu noktayı seçerken engelli müşterilerimizin de rahat ulaşabilecekleri bir mekân olmasına özen gösterdik.

Yeni başlattığımız uygulamada vesikalık fotoğraf talebinde bulunmuyoruz. Kart için başvuranların fotoğrafları başvuru sırasında kart merkezimizde çekilerek kartlara basılmaktadır.

MOTAŞ olarak amacımız 2016-2017 eğitim öğretim döneminde öğrenci ve öğretmenler için tüm işlemlerin web servisler üzerinden yapılmasını sağlayarak kırtasiye yükünden okullarımızı kurtarmaktır. Böylece işlemler daha hızlı ve zamanında yapılarak zaman ve kâğıt israfının önüne geçilmiş olacaktır” açıklamasında bulundu.

17 YAŞ ALTI ÖĞRENCİLERDE ‘ÖĞRENİM BELGESİ’ İSTENMEYECEK

Müşteri memnuniyetini sağlamak için yapılan düzenlemelerin devam edeceğini belirten Tamgacı, kart başvurularında 17 yaş altındaki öğrencilerden ‘öğrenim belgesi’ istemeyeceklerinin de müjdesini verdi. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan yazışmalar neticesinde Üniversite ile yapılan protokolün benzerinin yapılacağını ve aynı sistemin Milli Eğitim camiası için de geçerli olacağının altını çizdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 248
Bu Ay : 1566
Toplam : 1566

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom