Onu Talebeleri Anlatacak

Pakistanlı Müslüman düşünür ve bilim adamı Fazlur Rahman'ın tartışılacağı uluslararası sempozyumun Malatya'da yapılacağı açıklacak.

Onu Talebeleri Anlatacak Malatya Kültür-Sanat

Fazlur Rahman'ın Talebeleri Sempozyumda Olacak

Türkiye'nin yanı sıra Batı dünyasında da tanınan Pakistanlı Müslüman düşünür ve bilim adamı Fazlur Rahman'ın tartışılacağı uluslararası sempozyumun Malatya'da yapılacağı açıklandı. Onursal Başkanlığını Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'in, Düzenleme Kurulu Başkanlığını ise Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum'un yaptığı Fazlur Rahman Sempozyumu'na şehir merkezinden de çok sayıda kitapseverin katılması bekleniyor.

 İnönü Üniversitesi tarafından organize edilen uluslararası katılımlı sempozyumda, Fazlur Rahman'ın çeşitli konulardaki görüşlerinin ele alınacağı açıklandı. 5-6 Mayıs tarihlerinde Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek Uluslararası Fazlur Rahman Sempozyumu'nda günümüzde felsefe, din algısı ve ahlâk gibi konuların ele alınacağı kaydedildi.

Endonezya, Tayland, Mısır ve Türkiye'den bilim adamlarının 2 gün boyunca toplam 4 oturumda bildirilerini sunacakları öğrenildi. Çoğunun Fazlur Rahman'ın bizzat öğrencileri olduğu öğrenilen bilim adamlarının sunumlarının halka açık olacağı, isteyen herkesin bu sunumları dinleyebileceği açıklandı.

https://www.inonu.edu.tr/tr/duyuru/13393

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom