Bakanlar Kuş Dilinden Konuştular

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu veberaberindekiler ile sağlıklı yaşam için bisiklet kullandı. Parkta dolaşan bir tavus kuşu çığlıklar atarak Bakan ve Milletvekillerinin arasına daldı. Ve herkes kuşun ne istediğini anlamaya çalıştı.

Bakanlar Kuş Dilinden Konuştular Türkiye-Dünya

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve bazı milletvekilleri ile Eymir Gölü'ndeki parkurda sağlıklı yaşam için bisiklet kullandı.

Bakanı Tüfenkci, 25 yıla yakın bir süredir bisiklete binmediğini ifade ederek, "Geçmişte il başkanları olarak kader birliğimiz olan milletvekillerimizle birlikte, sağlıklı bir yaşam için birlikte il başkanlığı yaptığımız arkadaşlarımızla sağlıklı bir yaşama bizi alıştırdığı için Sağlık Bakanımız Sayın Müezzinoğlu’na teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da devam ederiz." dedi.

Tüfenkci şöyle devam etti: "Bizim medeniyetimizin bize gösterdiği hedef insan, ideal insan tipi bakımından sağlıklı yaşamı öğretiyor. Sağlığımız için çok dikkatli ve özenli yaşarız ve yaşamalıyız. 

Ben Gümrük Bakanı olarak çok açık bir şey söylüyorum. İnsan nasıl ağzına girenler ve ağzından çıkanlarla, damakla ve demek'le kirlenir veya yücelirse toplumlar da gümrük kapılarından girenler ve çıkanlarla kirlenir veya yücelir. 

Sağlık dediğimizde bir bütünlük kavrayışımız olmalı. Kalbimizle beraber yüreğimiz de sağlıklı ve temiz olmalı. Beynimizle beraber aklımız, ciğerlerimizle beraber vicdanımız da sağlam ve sâlim olmalı." 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bisiklet turunun ardından yaptığı açıklamada, güzel bir havada sabah sporu yaptıklarını, 11 kilometrelik güzergahı tamamladıklarını belirterek, katılanlara teşekkür etti.

Spor yapmanın sağlık açısından önemine değinen Müezzinoğlu, "Gelenekselleştirebilirsek hem kendi sağlımız adına gerekenleri yapmış olacağız, hem de sağlıklı toplum adına güzel örnek olmuş olacağız." ifadesini kullandı.

SÜRPRİZ KONUK

Konuşmaların ardından iki bakan, beraberindekiler ve basın mensuplarıyla kahvaltı yaptı. Kahvaltı sonrası Bakanlar ve milletvekilleri şark köşesinde sohbet ederken bir sürprizle karşılaştı.

Parkta dolaşan bir tavus kuşu çığlıklar atarak Bakan ve Milletvekillerinin arasına daldı.

Konuklar bu ilginç anı cep telefonlarıyla kaydederken tavusun çığlıklarına anlam yüklediler.  

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “112 Acil Yardım istiyor” derken Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Duruşuyla gümrük kapılarındaki yoğunluğu, kanatlarıyla ekonomideki canlılığı haber veriyor ”şeklinde yorumladı…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 197
Bu Ay : 1515
Toplam : 1515

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom