Dalgıçlık Eğitimi Veriliyor

Malatya’da yapılan dalgıçlık eğitimi, mayıs ayında Muğla’da yapılacak olan ikinci kademe eğitimle devam edecek. Ayrıca okullarda boğulmalara karşı bilinçlendirme eğitimi verilecek.

Dalgıçlık Eğitimi Veriliyor Malatya Eğitim

Büyükşehir Belediyesi’nin personele yönelik eğitim çalışmaları devam ediyor

İTFAİYE PERSONELİNE DALGIÇLIK EĞİTİMİ

 

Hızlı, kaliteli ve güler yüzlü hizmet verilmesi amacıyla personele yönelik eğitim çalışmalarına büyük önem veren Malatya Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye personeline yönelik Dalgıçlık Eğitimi düzenliyor.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre; SODES kapsamında Malatya Valiliği koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ‘Boğulmama Bilinci ve Su Dünyası’ projesi kapsamında düzenlenen Dalgıçlık Eğitimi’ne, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde 14 personel katılıyor.

Eğitimin ikinci aşaması Muğla’da yapılacak

Malatya’da yapılan Dalgıçlık Eğitimi, Mayıs ayında Muğla’da yapılacak olan ikinci kademe eğitimle devam edecek. Dalgıçlık Eğitimi’nin ardından ise aynı personeller bu kez bronz ve gümüş cankurtaran eğitimi alacaklar.

Etrafı baraj ve göletlerle çevrili olan Malatya’da, özellikle yaz aylarında yaşanan boğulma olaylarının önüne geçilmesi bakımından projenin gerek eğitim, gerekse de malzeme bakımından önemli faydalarının olduğu kaydedildi.

Öğrencilere yönelik seminerler düzenlenecek

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından personel eğitiminin yanı sıra öğrencilerin bilinçlendirilmesi amacıyla da okullarda seminerler verileceği bildirildi.

Mayıs ayı içerisinde başlayacak olan seminerlerde; ‘nerelerde yüzmeliyiz’, ‘yüzerken nelere dikkat etmeliyiz’, ‘boğulan kişiye nasıl müdahale edilir’, ‘boğulmalarda ilkyardım konularında görsel anlatımlı sunum’ konularında bilgiler verileceği kaydedildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1077
Bu Ay : 4875
Toplam : 4875

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom