Hitabet ve Diksiyon Kursu Düzenlendi

Yeşilyurt Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 2016 Yılı Hizmet içi eğitim programında yer alan, A-Haber’in başarılı spikerlerinden İletişim Uzmanı Mehmet Derindağ’ın konuşmacı olarak katıldığı “Hitabet ve Diksiyon” Kursunda Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanmanın yolları ile nefes kontrolü, vurgu, mimik ve beden dilinin kullanımı anlatıldı.

Hitabet ve Diksiyon Kursu Düzenlendi Malatya İlçe

Yeşilyurt Belediyesi, vatandaşa daha etkin hizmetler ulaştırmak için belediye personeline yönelik hizmet içi eğitim programlarına ara vermeden devam ediyor.

2016 Yılının ilk üç ayı içerisinde İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesiyle işbirliği neticesinde toplam 26 eğitim programı düzenleyerek personelin bilgisini ve verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmişti.  Yeşilyurt Belediyesi, personellerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, etkili iletişim ve sağlıklı diyalog ilişkisini oluşturmak adına  “Hitabet ve Diksiyon” kursu düzenledi.

Sabancı Kültür Merkezinde iki seans halinde düzenlenen eğitim seminerine Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve belediyenin birimlerinde görev yapan personeller katıldı.

A-Haber Televizyonu Haber Spikeri, İletişim Uzmanı Mehmet Derindağ tarafından verilen eğitimde, “Doğru nefes alma teknikleri, akıcı ve etkileyici konuşmanın sırları, iletişim becerilerini geliştirmek, kelimeleri doğru telaffuz etmek, ikna psikolojisinde sözcüklerin gücü, heyecanını kontrol altına alma, topluluk önünde konuşma” gibi konular üzerinde katılımcılara bilgi verdi.

POLAT “ BİLGİ MÜCADELESİNDE EN ÖNDE OLMAMIZ LAZIM”

Eğitim seminerlerine her daim önem verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İslam dini ve geleneklerinin altında eğitimin yattığına dikkat çekerek, “Cenabı Allah’ın Peygamber Efendimize ilk emri "Okudur" ve ardından "Seni Yaradan Rabbinin adıyla Oku" emri geliyor. Cenabı Allah kullarından yani bizlerden her alanda okumamızı istiyor. Kuran-ı Kerim okuyalım, tefsir, matematik, ilim, fen ne olursa okuyalım ve öğrenelim. Millet ve ümmet olarak tekrar Dünya’da ortaya koymuş olduğumuz adaletli günlerin tesis edilebilmesi için gayret etmeliyiz. Ümmetin mazlum olmadığı, özgür ve hür olduğu bir ortama erişebilmek için temel kaynağımız bilgiye ulaşmamız ve bilgi mücadelesinde en önde olmamız gerekiyor” dedi. 

POLAT, “KAZANILMASI GEREKEN EN BÜYÜK SERMAYE BİLGİ VE EĞİTİMDİR”

Başkan Polat, “Yeşilyurt Belediyesi olarak eğitime her zaman öncelik veriyoruz. Belediyelerin etkin ve verimli hizmetler sunabilmesi için, seçilmişler dâhil her düzeydeki personelin bilgilerini güncellemesi ve değişen mevzuatları öğrenmesi gerekiyor. Eğitim her şeyin temelidir. Kazanılması gereken en büyük sermaye bilgi ve eğitimdir. Bilgiye sahip olan kişi tüm zorlukların üstesinden gelebilir. Kaliteli, etkin ve verimli hizmetlerin temelinde eğitim yatmaktadır. Belediye olarak personellerimizin görev yaptıkları alanlarda bilgili ve mevzuatlara hâkim olmaları için eğitim seminerlerini sık sık düzenlemeye gayret ediyoruz.  Hizmetlerimizi halka duyuran, anlatan ve vatandaşlarımızla bire bir diyalog halinde olan personellerimizin davranışları, hal ve hareketleri, duruşları ve üsluplarına önem vermekteyiz. A-Haber’in başarılı sunucusu Malatyalı kardeşimiz Mehmet Derindağ’a bugün ki sunumundan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Son Eklenen Firmalar

Fahrikayahan TAKSİ

FİRMA DETAYI

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom