Kale'de Alt Yapı Sıkıntıları Giderildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Kale İlçesi Bent Mahallesi’nin kanalizasyon alt yapısı ile ilgili sıkıntılarını giderdi.

Kale'de Alt Yapı Sıkıntıları Giderildi Malatya Haber

Yerleşim alanlarının dağınık olması nedeniyle çalışmaların zor şartlar altında yapıldığını kaydeden Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, mevcut hatların temizliğinin yanı sıra ihtiyaç duyulan yeni hat döşeme çalışmalarının yapıldığını ifade etti. Dr. Özgür Özdemir, “Kale İlçesi Bent Mahallesi’nin kanalizasyon sorunu giderildi. Önceden var olan hatların bakım onarımının yanı sıra temizleme çalışmalarını gerçekleştirerek faal hale getirdik. Ekonomik ömrünü tamamlayan hatlar vardı. Onları yeniden döşedik.

Eksik kalan bölgelerimiz için ise ek proje yaptık. 1.060 metre yeni hattın yanı sıra dört gözlü 500 kişilik çürütme tip fosseptik kuyusu ve 19 adet muayene bacası çalışmasını tamamladık. Ayrıca Kale İlçesi’nde 300 metre yeni kanalizasyon hattı döşeme çalışması ve tıkanmaların önüne geçmek için 4.870 metre hattın temizleme çalışması, 1.010 metrelikte içmesuyu şebeke hattı döşeme çalışması gerçekleştirdik. MASKİ olarak Malatya genelinde çalışmalara devam ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın çizdiği vizyon doğrultusunda, kanalizasyon, içmesuyu ve yağmursuyu drenaj hattı ihtiyacı olan tüm bölgelerimizde çalışmalarımız aralıksız devam edecek” dedi.         

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 479
Bu Ay : 5643
Toplam : 5643

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom